Pierwsze miejsce dla „Karmelki”

Spółdzielnia Uczniowska „Karmelka” z Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Lubartowie zajęła I miejsce w Konkursie na najlepszy pomysł na kampanię społeczną w społeczności lokalnej. Konkurs przeznaczony dla spółdzielni uczniowskich działających w placówkach oświatowych na terenie kraju, organizowany był w ramach projektu „Spółdzielczość uczniowska jako instrument wzmacniania postaw przedsiębiorczych oraz obywatelskich wśród młodzieży”. Realizowany był w ramach Programu Operacyjnego FIO przez Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy w Krakowie, Fundację Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej w Krakowie oraz Gminę Raciechowice.logo

Pomysł „Karmelki” na kampanię społeczną adresowany był do mieszkańców miasta i gminy Lubartów. Grupa pracująca nad projektem pod kierunkiem opiekuna spółdzielni pani Małgorzaty Wysoczyńskiej oraz lidera grupy uczennicy kl. IIIb Karoliny Borówki, wybrała działania z obszarów ochrona i promocja zdrowia oraz upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Pod hasłem „W Lubartowie stawiamy na zdrowie” i „Lubartów maszeruje, biega, pedałuje…i zdrowo się odżywia” powstała propozycja kampanii której celem jest zapobieganie zachorowalności na choroby cywilizacyjne poprzez aktywizację ruchową mieszkańców miasta i gminy Lubartów oraz wyrabianie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Nagrodą w konkursie jest uczestnictwo 6 – cio osobowej delegacji z Gimnazjum nr 2 w tygodniowych warsztatach wakacyjnych z zakresu przygotowywania kampanii społecznych, ekonomii społecznej, wolontariatu i ekologii w Raciechowicach.

Małgorzata Wysoczyńska