Pierwsze miejsce Teatru 5 Złotych

24 marca reprezentacja pracowni teatralnej PMDK w Lubartowie udała się do Centrum Kultury w Lublinie na wojewódzki przegląd Scena Młodych – Młody Teatr. Pierwszy wystąpił Teatr 5 Złotych z autorskim spektaklem „My.po prostu” w reżyserii pani Małgorzaty Adamczyk. Jako drugi wystąpił starszy zespół, Teatr Trupa, prowadzony przez panią Jolantę Tomasiewicz. Trupa zaprezentowała najnowszą realizację pt. „Jacobi i Leidental” wg Hanocha Levina.

Po obejrzeniu przez jury i publiczność 18 spektakli zostały opublikowane wyniki konkursu. Okazało się prowadzony przez panią Małgorzatę Adamczyk  Teatr 5 Złotych zdobył I miejsce na 40. edycji przeglądu wojewódzkiego „Scena Młodych – Młody Teatr”. Jury doceniło zespół za naturalność i niezwykłe poczucie humoru w opowiadaniu o sobie, po prostu, w spektaklu pt. „My. Po prostu” w reżyserii Małgorzaty Adamczyk. Jurorzy (aktorzy Piotr Bublewicz i Jacek Król oraz reżyser Paweł Passini) postanowiło także przyznać wyróżnienie aktorskie Karinie Szczepaniak za rolę w spektaklu. Na sukces – jak to w teatrze – pracowali wszyscy członkowie grupy: Marta Czarniak, Patrycja Kęska, Aleksandra Obroślak, Weronika Obroślak, Gabriela Orłowska, Miłosz Samolej, Dagmara Siwiec, Bartłomiej Sternik, Karina Szczepaniak, Dominika Woch, Dominik Zadziorka i Weronika Ostrowska.

Protokół konkursu znajduje sie pod następującym linkiem:

http://ck.lublin.pl/…/up…/2018/03/M.-Teatr-Protok%C3%B3l.pdf

Tydzień wcześniej Teatr 5 Złotych wziął udział w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II „Złota Maska” w Lublinie, gdzie otrzymał wyróżnienie, a aktor Miłosz Samolej został doceniony za kreację aktorską. Gratulujemy młodemu zespołowi pani Małgorzaty Adamczyk spektakularnych sukcesów!

Urszula Bednarczyk