Pierwsze wiosenne zwycięstwo „biało – niebieskich”

Piłkarze Lewartu Lubartów mają za sobą kolejne spotkania w rundzie wiosennej w lubelskiej IV lidze. Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego w dwóch meczach zdobyli trzy punkty. Na taki rezultat złożyła się porażka na wyjeździe z Hetmanem Zamość oraz domowe zwycięstwo z Kryształem Werbkowice. Po dwudziestu kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują trzecie miejsce. Zgromadzili trzydzieści osiem punktów.

PORAŻKA W JASKINI LWA
W trzecim wiosennym pojedynku zespół z Lubartowa pojechał do Zamościa na pojedynek z miejscowym Hetmanem. Przeciwnik jest liderem rozgrywek i niemal pewnym kandydatem do awansu. Już w siódmej minucie gospodarze objęli prowadzenie. Kiedy w 18 minucie prowadzili już 2:0 zanosiło się na wysokie zwycięstwo faworyta. Pięć minut po zmianie stron Hetman prowadził już 3:0 i było po meczu. Do końca spotkania miejscowi kontrolowali już przebieg wydarzeń na boisku. Goście starali się pozostawić po sobie korzystne wrażenie. W 68 minucie Grzegorz Fularski wpisał się na listę strzelców i mecz kolejki zakończył się wynikiem 3:1. W zespole Lewartu przeciwko zamościanom zadebiutował Sergiusz Prusak. Trener bramkarzy pomagał drużynie na boisku swoim bogatym doświadczeniem.

PIERWSZE WIOSENNE ZWYCIĘSTWO
Aż do czwartej kolejki czekali sympatycy Lewartu na pierwsze wiosenne zwycięstwo swojej drużyny. Po Hetmanie Zamość podopieczni Łukasza Mierzejewskiego grali kolejny mecz kolejki. Tym razem przeciwnikiem był Kryształ Werbkowice, czyli zespół, który wykorzystał potknięcia Lewartu i kosztem lubartowian wskoczył na ligowe pudło.
Przeciwko Kryształowi zespół z Lubartowa zagrał tak, jak oczekują kibice. Najważniejsze było to, co szwankowało w poprzednich meczach, czyli skuteczność pod bramką przeciwnika. Już w 15 minucie wynik otworzył Grzegorz Fularski. Dwa kolejne trafienia to dzieło Michała Budzyńskiego. Przy wszystkich akcjach bramkowych miał udział kapitan Lewartu Karol Bujak. Pewne zwycięstwo 3:0 daje powody do optymizmu na kolejne ligowe pojedynki piłkarzy z ulicy Parkowej.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:
Hetman Zamość – Lewart Lubartów 3:1 (2:0); gola dla Lewartu w 68 minucie zdobył Grzegorz Fularski.
Skład Lewartu: Prusak – Wankiewicz, Budzyński, Ponurek, Michna, Pokrywka (od 76 min. Gliniak), Szafrański (od 55 min. Adrian Pikul), Bujak (od 82 min. Majewski), Najda (od 46 min. Szkutnik), Dawid Pikul (od 58 min. Filipczuk), Fularski.
Lewart Lubartów – Kryształ Werbkowice 3:0 (2:0); gole dla Lewartu zdobyli: Grzegorz Fularski w 15, Michał Budzyński w 36 i 67 minucie.
Skład Lewartu: Prusak – Wankiewicz, Budzyński (od 75 min. Stopa), Szafrański, Ponurek, Pokrywka (od 67 min. Filipczuk), Adrian Pikul (od 75 min. Majewski), Bujak, Najda, Fularski (od 70 min. Gliniak), Szkutnik (od 60 min. Dawid Pikul).
W najbliższą sobotę 20 kwietnia, piłkarze Lewartu w ramach dwudziestej pierwszej kolejki zagrają w Lublinie z miejscową Lublinianką. Początek meczu o godzinie 13.00. Kolejne spotkanie ligowe podopieczni Łukasz Mierzejewskiego zagrają w sobotę 27 kwietnia, kiedy to na własnym boisku rywalizowali będą z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.00.