Pierwszoklasiści z II LO integrowali się w Białce

Tradycją II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie są wyjazdy integracyjne organizowane dla uczniów klas pierwszych tuż u progu nauki w nowej szkole. W miniony czwartek 7 września pierwszoklasiści z II LO, wraz z opiekunami, wybrali się na obóz integracyjny do Białki Parczewskiej. To była świetna okazja, aby poznać nowych kolegów i koleżanki z równoległych klas oraz wychowawców.

Po przybyciu do ośrodka „Red Lion”, wokół którego rozciągają się piękne widoki, uczniowie zakwaterowali się w domkach, gdzie mogli przygotować się do zabaw integracyjnych prowadzonych przez nauczycieli: panią Justynę Świderską­-Niedobit oraz pana Konrada Pciana.    Podczas warsztatów młodzież wymyślała hasła, przygotowywała logo klasy, tworzyła portret swojego wychowawcy, tańczyła oraz musiała wraz z klasą zaśpiewać wybraną przez siebie piosenkę. Punktem kulminacyjnym było wytypowanie króla, którego zadaniem było przedstawienie pomysłów na ulepszenie szkoły, bo w naszym liceum każdy głos, nawet ten cichy i z pozoru trudny do usłyszenia, jest brany pod uwagę. Walka pomiędzy uczniami była bardzo zacięta, ponieważ zwycięzca mógł wygrać koronę króla lub królowej obozu. Pomysłów była co nie miara. Królem został Janek z klasy I A, którego oryginalne spojrzenie na szkołę zachwyciło każdego.

Kolejnymi punktami programu były konkurs tańca (za oprawę muzyczną odpowiadał pan Marcin Świderek), wspólny spacer uczniów i wychowanków oraz mecz siatkówki. Uczniowie wzięli też udział w akcji Narodowe Czytanie. Okolica idealnie oddawała nastrój czytanego w tym roku dzieła , którym jest powieść ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.  

Następnie młodzież udała się na ognisko, w trakcie którego poszczególne klasy pierwsze dokonały swojej prezentacji. Warto wspomnieć, że zaszczycił nas wówczas swoją obecnością nowy Dyrektor II LO, pan Rafał Wrotkowski, który – tak jak pierwszoklasiści – rozpoczyna nowy etap swojej zawodowej kariery. Wieczór zakończył się dyskoteką zorganizowaną przez starszych kolegów ze szkoły. Wszystko dokumentował fotograficznie pan Adam Małecki. 

Piątkowy poranek oznaczał dla nas powrót, któremu towarzyszyły wyśmienity humor i  wspaniałe wspomnienia. Jesteśmy wdzięczni całemu gronu pedagogicznemu oraz starszym kolegom z naszego liceum za rewelacyjną organizację wyjazdu integracyjnego. Z pewnością czas spędzony w gronie nowych kolegów i koleżanek zaowocował przyjaźniami, co pomoże nam szybciej zaaklimatyzować się w szkole.

                                                                                                          Zuzanna Kopciuch, klasa I C