Pierwszoklasiści z II LO integrowali się w Krasnobrodzie

Zgodnie z wieloletnią tradycją II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie uczniowie klas pierwszych udali się wraz ze swoimi wychowawcami na obóz integracyjny. Tym razem najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczności gościli w dniach 6-7 września w Ośrodku Natura w Krasnobrodzie, gdzie mieli niezwykłą okazję do integracji nie tylko w obrębie nowej klasy, ale także szanse nawiązania kontaktów z rówieśnikami z innych klas oraz poznania swoich nauczycieli.

Dzięki konkurencjom przygotowanym przez nauczycieli: panią Justynę Świderską – Niedobit i pana Konrada Pciana – oraz przy muzyce, którą zajmował się pan Marcin Świderek, młodzież bawiła się, śmiała i nawiązywała nowe znajomości. W części pierwszej programu integracji pierwszoklasiści lepiej poznawali się w obrębie swojej nowej klasy. Uczniowie przygotowywali m. in. hasło rozpoznawcze klasy, rysowali jej logo, tworzyli portrety nauczycieli. Później byli żywym “lustrem” swoich wychowawców, tańczyli, wybierali króla obozu i wreszcie – w finale zabawy – podziwiali oryginalną wersję “Tańca z Gwiazdami” w wykonaniu swoich kolegów. Konkurencje i zdrowa rywalizacja sprawiły, że na twarzach większości młodzieży zagościł uśmiech. Po krótkiej chwili wytchnienia uczniowie, pod opieką wychowawców, wybrali się na spacer po Krasnobrodzie. Oczywiście przechadzce towarzyszyło wiele rozmów i dużo śmiechu. Wieczorem na uczniów czekała kolejna atrakcja – ognisko. I tak w cieple bijącym od ognia, przy akompaniamencie kultowych utworów rozmawiali, licealiści tańczyli i po prostu świetnie bawili się aż do późnych godzin wieczornych. Rano młodzież wraz z członkami grona pedagogicznego udała się do Zamościa. Tam uczniowie mieli okazję poznać historię miasta nazywanego „perłą renesansu” i udać się na spacer jego pięknymi, zabytkowymi uliczkami.

Myślę, że integracyjny wyjazd tuż u progu nauki w nowej szkole z pewnością na długo pozostanie w pamięci jego uczestników. Czas spędzony w Krasnobrodzie sprawił, że zawiązały się nowe przyjaźnie i znajomości, a wspólna integracja z pewnością przełoży się pozytywnie na współpracę uczniów w klasie i relacje z nauczycielami. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy kontynuować tę piękną szkolną tradycję obozu integracyjnego.

Marysia Stelmach, klasa I c