Pijani renciści uciekli z miejsca kolizji

Wczoraj na terenie powiatu lubartowskiego doszło do dwóch bardzo podobnych zdarzeń drogowych.  Niemal w tym samym czasie w oddalonych od siebie o kilka kilometrów miejscowościach doszło do kolizji, gdzie sprawcami byli nietrzeźwi kierujący, którzy po zderzeniu z autami uciekli z miejsca zdarzenia drogowego. Obydwaj też bardzo szybko zostali zatrzymani.
 
policja foto zimaWczoraj tuż przed godziną 17.00 lubartowscy policjanci otrzymali informacje o kolizji drogowej w miejscowości Nowodwór. Według zgłaszającej, kierowca volkswagena podczas manewrów mijania otarł się bokiem o kierowanego przez nią Rovera i uciekł z miejsca zdarzenia.
Niemal w tym samym czasie do podobnego zdarzenia doszło w oddalonym o kilka kilometrów Szczekarkowie. Tam kierowca skody uderzył w kierowaną przez 44 – letnią mieszkankę gminy Niemce hondę. Również w tym przypadku kierowca odjechał z miejsca kolizji.
Zajmujący się kolizjami policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie bardzo szybko odnaleźli samochody sprawców kolizji oraz ich kierowców. W obu przypadkach byli to nietrzeźwi renciści z gminy Lubartów. 56 – letni kierowca volkswagena, który spowodował kolizję w Nowodworze był pod wpływem 1,8 promila alkoholu. 59 – letni kierowca skody ze Szczekarkowa miał w organizmie 2,3 promila alkoholu.
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi im do 2 – lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.
 
G.P.