„Pijany konwój”

Dwaj młodzi  mieszkańcy gminy Michów wpadli  w tym samym czasie na jeździe samochodem w stanie nietrzeźwości. 21 i 23 – latek jechali fiatem i bmw jeden za drugim stwarzając ogromne zagrożenie na wąskiej, oblodzonej drodze. Młodszy z kierowców był pod wpływem 1,1 promila alkoholu, starszy 0,8 promila.

Na ten „pijany konwój” policjanci z lubartowskiej drogówki natknęli się we wtorek wieczorem w miejscowości Bratnik. Mundurowi zwrócili uwagę na dziwnie jadące jeden za drugim po wąskiej i oblodzonej jezdni fiata i bmw. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że kierowca jadącego jako pierwszy fiata, 21 – letni mieszkaniec gminy Michów jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że był pod wpływem 1,1 promila alkoholu. Okazało się także, że młodzieniec w ogóle nie ma prawa jazdy.

Kierowca bmw, jadącego jako drugie w „konwoju”, 23 – letni mieszkaniec gminy Michów miał w organizmie 0,8 promila alkoholu. Okazało się także, że mężczyźni są dobrymi kolegami. Obaj wracali z pobliskiego warsztatu samochodowego, skąd odbierali po naprawie bmw. Jak ustalili policjanci, mężczyźni już jadąc po auto byli pijani i doskonale zdawali sobie z tego sprawę.

Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.   G.P. fot. archiwum