Pijany uderzył autem w latarnię

Mężczyzna jechał z piskiem opon po ulicach Lubartowa, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w latarnię. Po chwili próbował uciekać, jadąc bez powietrza w oponie.

Po godzinie pierwszej w nocy 10 kwietnia dyżurny lubartowskiej komendy dostał informację, że na jednej z ulic w Lubartowie ktoś jeździ samochodem z piskiem opon i bez świateł. Dyżurny wysłał tam patrol prewencji.

Na miejscu policjanci zauważyli osobowy marki Fiat Bravo, a w nim 38-letniego kierującego. Mężczyzna jadąc z piskiem opon, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w latarnię. Po chwili próbował uciekać, jadąc bez powietrza w oponie. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Po przebadaniu na stan trzeźwości okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu uprawnienia do kierowania pojazdami a samochód trafił na policyjny parking. Mężczyzna odpowie również za niestosowanie się do art. 54 K.W. dotyczącego zakazu przemieszczania się w czasie epidemii koronawirusa. 38-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

KPP Lubartów