Piknik „Bezpieczne Wakacje” – zbierano pieniądze na leczenie Oliwii Mazur

Piknik „Bezpieczne Wakacje” za nami. Jego celem była edukacja najmłodszych podczas niebezpiecznych sytuacji, a także zbiórka środków na leczenie Oliwii Mazur, która cierpi na rzadką wadę genetyczną. Zebrano blisko 5 tysięcy złotych.

1 lipca można się było bawić na terenie Fun Garden przy ul. Legionów. Dla dzieci przygotowano dmuchańce. Był pokaz sprzętu służb ratunkowych na parkingu przy Urzędzie Gminy.  Nie zabrakło poczęstunku – ciast, pączków i kiełbasek z grilla. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, przy której pomagały Magdalena Filip, Urszula Czakon i Kinga Grzelak. Można było wygrać m.in. kubki, książki, zabawki, maskotki, balony z helem czy sprzęt elektroniczny (smartwatch, tablet).

Ważnym punktem pikniku była edukacja na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, pokazy pierwszej pomocy przygotowane przez wolontariuszy i oddział rejonowy PCK Lubartów.

Organizatorami pikniku byli Rafał Nowosielski z Fun Garden Lubartów i OR PCK w Lubartowie. Podczas imprezy prowadzona była zbiórka pieniędzy na ratowanie zdrowia małej mieszkanki Lubartowa- Oliwii Mazur. Dziewczynka cierpi na rzadką wadę genetyczną, która uszkadza jej wzrok oraz sprawia, że dziewczynka rozwija się jak kilkumiesięczne dziecko, nie mówi i nie chodzi. Na jej leczenie zbierano już środki w naszym mieście w trakcie Kapucyńskiego Pikniku Motocyklowego w maju. Jak informuje Rafał Nowosielski – na leczenie Oliwii udało się zebrać kwotę 4973,89 złotych. W punkcie Epaka Lubartów można nabyć kartki pocztowe – cegiełki z obrazem Oliwii wykonanym przez Urszulę Czakon.

Sylwia Cichoń