Piknik na zakończenie projektu

Zakończył się projekt INTEGRACJA wspólna KREACJA, skierowany do dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy. Miał na celu wspólne poznawanie innych kultur, zwyczajów, języka. Piknik podsumowujący ten projekt zorganizowano 10 września na placu przed ratuszem przy Punkcie Informacji Turystycznej.

Były atrakcje dla dzieci prowadzone przez animatorski Ewę i Małgorzatę, a wśród nich kreatywne zabawy, warsztaty rysunkowe, pokaz kuglarski w wykonaniu Darka Nowackiego, instruktora LOK czy warsztaty z robotami z Cyberskill. Nie zabrakło malowania twarzy, bezpłatnych dmuchańców. Ponadto dzieci mogły robić bańki mydlane, zagrać w szachy plenerowe, które prowadził Piotr Opolski lub wziąć udział w warsztatach wyplatania wianków z Katarzyną Grabowską – Pytka z PMDK. Podczas imprezy wystąpiła Olga „Dolya” Zawada, młoda artystka z Ukrainy mieszkająca od kilku miesięcy wraz z rodziną w Lubartowie. Zaprezentowali się też wykonawcy z LOK i PMDK. Na zakończenie odbył się konkurs na najbardziej kreatywny wianek, gdzie nagrodami były książki ufundowane przez BookSale.

Projekt INTEGRACJA wspólna KREACJA realizowany był we współpracy Lubartowskiego Ośrodka Kultury z Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury w Lubartowie w ramach programu „Lubelska Bardzo Młoda Kultura 2022”, został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koordynatorem projektu była Agnieszka Karpińska z LOK.

Sylwia Cichoń