Piknik rodzinny w Żłobku przy ul. Reja

Piknik dla dzieci i rodziców zorganizowano 20 czerwca w  żłobku przy ul. Reja w Lubartowie. Oprócz zabawy był kiermasz charytatywny dla Alicji Kieliszek – chorej na zespół Retta, która w tej placówce realizowała wczesne wspomaganie rozwoju.

Zabawy na świeżym powietrzu, malowanie twarzy, bańki mydlane, malowanie farbami na folii, dmuchaniec – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla dzieci. Był kiermasz ciast i grillowanie. Maluchy mogły uczestniczyć w zabawach z kolorową chustą, korzystać z urządzeń rekreacyjnych, zrobić zdjęcie wspólnie z rodzicami w specjalnej fotobudce. A wszystko przy dźwiękach dziecięcych piosenek.

Przypominamy, że żłobek przy ul. Reja jest prowadzony przez właścicielkę Przedszkoli Prywatnych „Casper”. Do placówki są przyjmowane maluchy od 1,2 miesiące do 3 lat. Jak informuje Kamila Skrzypczyńska, dyrektor żłobka- przyjętych jest 80 dzieci. W żłobku znajdują się oddziały integracyjne, do których uczęszczać mogą dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności. Sale i pomieszczenia dostosowano do sprawnej i bezpiecznej opieki nad maluszkami. W ofercie żłobka „Casper” przy ul. Reja są codzienne zajęcia grupowe w kółeczku, trening samodzielności – nauka samodzielnego jedzenia i ubierania się, zajęcia Integracji Sensorycznej. Ponadto zajęcia artystyczne: plastyczne, umuzykalniające, taneczne.  A także świętowanie urodzin dzieci. Z zajęć język angielski dla najmłodszych, wczesne wspomaganie rozwoju i kształcenie specjalne dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Zastosowane są autorskie programy przedszkola „Casper”. Jest też kuchnia przyjazna dla alergików. Placówka zapewnia indywidualną dietę dla dzieci ze wskazaniami lekarskimi.

Sylwia Cichoń