Piknik rodzinny w Gimnazjum nr 2

W Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Lubartowie zorganizowano 29 maja kolejną imprezę sportowo-rekreacyjną w ramach realizowanego przez nas projektu zdrowotnego Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej. Piknik rodziny, bo o nim mowa, rozpoczął się punktualnie o godz. 17, a przybyłych licznie rodziców, uczniów i nauczycieli powitał dyrektor Sławomir Zdunek. Następnie w utworach wokalnych zaprezentowały się Klaudia Benderz, Natalia Robak oraz Katarzyna Karpińska. Mogliśmy również obejrzeć, krótką scenkę humorystyczną Królewna Śmieszka.

Po części artystycznej przyszedł czas na klasowe konkursy sportowe. Uczniowie wraz z wychowawcami, swoimi rodzicami oraz młodszym rodzeństwem wzięli udział w 10 konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. A były to: łowienie rybek, rzuty do kosza na czas, dmuchanie balonów na czas, zbieranie piłeczek kijkami do unihoka, skoki przez długą skakankę, rzut gumowcem do beczki, strzał do bramki, zbieranie znaczników sportowych na czas, krzesełko i konkurencja narciarska, którą niestety nie wszystkie klasy mogły zaliczyć, gdyż zniszczeniu uległy narty…

Podczas pikniku mogliśmy też obejrzeć wystawę owocowo-warzywnych dzieł sztuki wykonanych przez wszystkie klasy. Podziwialiśmy więc przeróżne zwierzęta, statek czy nawet wózek dziecięcy. Swoje stanowisko miała także Spółdzielnia Uczniowska „Karmelka”, która serwowała pyszną lemoniadę. Był też przygotowany kącik kosmetyczny, gdzie każdy śmiałek mógł przyozdobić swoją twarz w różne kolorowe wzory. Wszyscy chętni mogli również zrobić sobie pamiątkową fotografię. Po zakończonych konkurencjach sportowych uczniowie, rodzice i nauczyciele wspólnie bawili się podczas minimaratonu zumby, który tradycyjnie w naszej szkole przeprowadziła Kinga Smyk, nasza absolwentka. Gdy maraton zumby trwał w najlepsze, pięcioosobowe delegacje wszystkich klas wraz z rodzicami, przygotowywały pyszne owocowo-warzywne dania, których motywem przewodnim były sałatki.

Na zakończenie imprezy podsumowano wszystkie konkursy. Komisja w składzie: Anna Trojak – przedstawiciel rodziców, dyrektor Sławomir Zdunek i wicedyrektor Anna Rzezak, mieli za zdanie wybrać najpiękniejsze owocowo-warzywne dzieło sztuki. Zadanie okazało się tak trudne, że konkurs postanowiono rozstrzygnąć drogą losowania. Losowania dokonał jeden z najmłodszych naszych gości, który z pewnością był bezstronny. Szczęście tego dnia sprzyjało klasie IIIa, która przygotowała małe owocowo-warzywne zoo.

W konkurencjach sportowych najlepsze okazały się ex aequo klasy IIIa i IIId, drugie miejsce zajęła klasa IIc, zaś na najniższym stopniu podium stanęła klasa IIIc. W obu konkursach pamiątkowe dyplomy wręczali dyrektor Sławomir Zdunek oraz wicedyrektor Anna Rzezak. Po ogłoszeniu wyników konkursów wszyscy z ogromnym apetytem zabrali się do konsumowania przygotowanych wcześniej potraw promujących zdrową żywność.

Ostatnim punktem pikniku była nieprzewidziana „niespodzianka” przygotowana dla jego organizatora – Arkadiusza Smolarza, który miał za zadanie wypić całą szklankę soku z cytryny i zachować kamienną twarz. Przyznać należy, że poradził sobie z tym zadaniem wyśmienicie.

Wszyscy uczestnicy pikniku świetnie się bawili. Wspólna zabawa uczniów, rodziców i nauczycieli była doskonałą okazją do aktywnego i pożytecznego spędzenia czasu wolnego. Dziękujemy serdecznie licznie przybyłym uczestnikom i zapraszamy za rok.

Adam Małecki

główne_piknik image002 image003 image004 image005 image007 image010 image011 image013 image014 image017 image019 image025 image026 image028 image029 image030 image031 image032 image034 image036 image038 image039 image040 image041 image043 image047 image053 image054 image057 image058 image060 image061 image063 image064 image065 image067 image068 image070 image072 image073 image076 image078 image080