Piłkarki MOSiR Lubartów zremisowały w Krakowie

Piłkarki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie rozpoczęły rundę rewanżową sezonu 2023/2024 w II lidze kobiet. Podopieczne Krzysztofa Skomry na inaugurację wiosennej części rozgrywek zremisowały 2:2 na wyjeździe z drużyną UJ Prądniczanka Kraków. Po dwunastu kolejkach w ligowej tabeli lubartowianki zajmują czwarte miejsce z dorobkiem 21 punktów. Strata do lidera to trzy oczka.

Był to spotkanie na szczycie, w którym spotkały się zespoły, które liczą się w walce o awans do I ligi. Zespół z Lubartowa dwa razy obejmował prowadzenie, jednak gospodynie dwukrotnie skutecznie goniły wynik. Bramki dla lubartowskiego zespołu zdobyły: Iga Karpińska oraz Julia Litwińczuk.

W Krakowie MOSiR Lubartów występował w następującym składzie: Julia Kopińska – Krystyna Kusiak, Łucja Karpińska, Julia Wójcik, Katarzyna Lipowska, Magdalena Szabała, Katarzyna Orzepowska, Iga Karpińska, Małgorzata Krajewska, Julia Litwińczuk, Patrycja Kosior; w protokole meczowym znajdowały się także: Angelika Krasuska, Nikola Radzimowska, Anna Skomorowska, Patrycja Sowisz, Marta Michalak, Karolina Osior, Nikola Kurtok.

W najbliższą sobotę 23 marca o godzinie 17.30 w Lubartowie rozpocznie się mecz w ramach 13 kolejki II ligi kobiet MOSiR Lubartów – Czarni II Sosnowiec. Kolejne dwa spotkania ligowe lubartowianki rozegrają na wyjeździe – z PTC Pabianice i MKS Myszków.

ig, foto. Anna Czapnik/Facebook UJ Prudniczanka Kraków