PIŁKARZE LEWARTU JUŻ TRENUJĄ

W poniedziałek 8 stycznia odbył się pierwszy tegoroczny trening piłkarzy Lewartu Lubartów. Tym samym podopieczni trenera Łukasza Mierzejewskiego rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2017/2018 w lubelskiej IV lidze.

Pierwsze zajęcia odbyły się na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Tam też najczęściej będą trenowali piłkarze i tam odbędzie się większość spotkań kontrolnych.

Jeżeli chodzi o sprawy personalne, to nie zanosi się na duże zmiany w kadrze Lewartu. Z drużyny najprawdopodobniej odejdzie dwóch zawodników, którzy jesienią stanowili o sile ofensywnej – Michał Zuber i Arkadiusz Adamczuk. Obaj zdobyli 17 z 24 jesiennych bramek Lewartu (Zuber – 11, a Adamczuk – 6). Trener Mierzejewski i działacze w pierwszej kolejności muszą pomyśleć o zawodniku, który będzie odpowiadał za strzelanie goli. Miejsce i rolę Zubera może zająć i pełnić Damian Koprucha z Chełmianki Chełm. Ten piłkarz potrafił w sezonie ligowym kilkanaście razy pokonać bramkarzy drużyn przeciwnych. W pierwszych treningach lubartowskiej drużyny uczestniczyli Karol Rycaj z Orląt Radzyń Podlaski i Szymon Bielecki z Sygnału Lublin. Szkoleniowiec lubartowian chce się przyjrzeć obu i ocenić ich przydatność do drużyny. Dobra współpraca na linii Lewart Lubartów – Górnik Łęczna oraz rola Łukasza Mierzejewskiego może zaowocować pojawieniem się w Lubartowie zawodników z Górnika II Łęczna. Z zespołem „biało-niebieskich” mają trenować Patryk Błaziak, Jakub Olszewski i Patryk Pokrywka. O tym, czy wymienieni piłkarze zasilą kadrę Lewartu przekonamy się niebawem. Zapewne duże znaczenie będzie miała gra i postawa, jaką zaprezentują w trakcie meczów sparingowych. Pierwsze z takich spotkań już w niedzielę 28 stycznia, a przeciwnikiem będzie Wisła II Puławy. Przed inauguracją rundy wiosennej Lewart zagra jeszcze ze Spartą Rejowiec Fabryczny (7 lutego), Sokołem Adamów (10/11 lutego), Kłosem Chełm (14 lutego), Mazovią Mińsk Mazowiecki (24 lutego), Orlętami Radzyń Podlaski (3 marca), Orlętami Łuków (11 marca).

ig