PIŁKARZE LEWARTU KOŃCZĄ PRZYGOTOWANIA DO WALKI O III LIGĘ

Nowy sezon rozpocznie się 15 sierpnia

Piłkarze Lewartu Lubartów kończą już przygotowania do nowego sezonu. Rozgrywki w IV lidze lubelskiej rozpoczną się 15 sierpnia. Lubartowianie do tego czasu rozegrają jeszcze jedno spotkanie, które pomoże trenerowi Tomaszowi Bednarukowi wybrać jedenastkę na pierwszy ligowy pojedynek.

IV liga lubelska w sezonie 2019/2020 składała się będzie z 16 zespołów: Podlasie Biała Podlaska (spadkowicz z III ligi), Łada 1945 Biłgoraj, Victoria Żmudź, Górnik II Łęczna, Lublinianka Lublin, Kryształ Werbkowice, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Kłos Chełm, Powiślak Końskowola, Orlęta Łuków, Włodawianka Włodawa, Lewart Lubartów (drużyny w poprzednim sezonie grające w IV lidze) oraz Granit Bychawa, Unia Hrubieszów, Huragan Międzyrzec Podlaski, Sparta Rejowiec Fabryczny (beniaminkowie).

Przygotowując się do nowego sezonu piłkarze Lewartu rozegrali do tej pory pięć spotkań kontrolnych. W meczach tych „biało-niebiescy” wygrali 5:0 z Ładą 1945 Biłgoraj i 3:1 z Orlętami Łuków oraz przegrali 1:2 z Motorem Lublin. Pisaliśmy o tym w poprzednim numerze „Lubartowiaka”. W ostatnim czasie jedenastka z ulicy Parkowej zagrała dwa kolejne sparingi z drużynami występującymi w wyższych klasach rozgrywkowych. Najpierw Lewart wygrał u siebie 1:0 z trzecioligową Avią Świdnik, a następnie uległ 0:1 drugoligowemu Górnikowi Łęczna.

Dokumentacja ostatnich spotkań kontrolnych piłkarzy Lewartu:

Lewart Lubartów – Avia Świdnik 1:0 (1:0); gola dla Lewartu zdobył Dawid Pożak.

Skład Lewartu: Parzyszek – Ponurek, Budzyński, Michna, Niewiński, Pożak, Aftyka, Bujak, Fularski, Najda, Nowak, a także Długosz, Majewski, Duda, Pokrywka, Filipczuk, Terlecki, Gliniak, Iskierka i zawodnik testowany.

Górnik Łęczna – Lewart Lubartów 1:0 (1:0).

Skład Lewartu: Długosz – Iskierka, Budzyński, Michna, Niewiński, Aftyka, Gliniak, Pożak, Bujak, Najda, Nowak, a także Parzyszek, Majewski, Michałów, Filipczuk, Terlecki, Duda i zawodnik testowany.

Kolejny mecz przed inauguracją ligi podopieczni Tomasza Bednaruka rozegrają w Konopnicy. W ramach III rundy wojewódzkiego Pucharu Polski Lewart zagra z miejscowym Sokołem. Będzie to sprawdzian generalny przed ligą.

Znany jest już terminarz rozgrywek czwartej ligi lubelskiej w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020. Lubartowianie rozpoczną zmagania od dwóch wyjazdowych spotkań. Na inaugurację w czwartek 15 sierpnia spotkają się ze spadkowiczem z III ligi – Podlasiem Biała Podlaska. Mecz rozpocznie się o godzinie 17.00. W drugiej kolejce (niedziela 18 sierpnia, godzina 14.00) zagrają z Victorią Żmudź. W trzeciej kolejce „biało-niebiescy” pierwszy raz zaprezentują się przed własną widownią, a przeciwnikiem będzie Włodawianka Włodawa. To spotkanie zaplanowano na sobotę 24 sierpnia, początek o godzinie 16.00.

W następnym numerze „Lubartowiaka”, który ukaże się 22 sierpnia zamieścimy Skarb Kibica drużyny Lewartu Lubartów na rundę jesienną sezonu 2019/2020.

Tekst i fot. Ireneusz Góźdź