PIŁKARZE LEWARTU PRZED SEZONEM

Piłkarze Lewartu Lubartów rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Pierwsze zajęcia odbyły się w środę 8 lipca. Zespół prowadzi trener Grzegorz Białek. Rozgrywki w III lidze lubelsko-podkarpackiej rozpoczną się na początku sierpnia.

Lewart jest beniaminkiem III ligi. Dotychczas nie jest do końca znany skład ligi, bowiem nie wiadomo czy do rywalizacji przystąpi 16, czy 18 drużyn. Sprawa musi być rozstrzygnięta w najbliższym czasie.

Jeżeli chodzi o sprawy personalne, to nie zanosi się na duże zmiany i ruchy kadrowe. Z Lewartem rozstał się Przemysław Kosmala, który przeniósł się do Warszawy. Najprawdopodobniej klub pożegna też Krzysztof Bodziak, a kontuzje leczy Taras Potatckyi. Z zespołem trenuje kilku młodych zawodników z Lubartowa i okolicznych miejscowości. Trener Grzegorz Białek chce dać im szansę zaprezentowania się w pierwszych spotkaniach sparingowych. Lubartowianie mają umówione mecze kontrolne z Energią Kozienice, Opolaninem Opole Lubelskie, Avią Świdnik, Stalą Kraśnik, Polesiem Kock i Lublinianką Lublin.

– Dostaliśmy już licencję na grę w III lidze. Na dziś spotkania u siebie mamy zaplanowane w Radzyniu Podlaskim lub Świdniku. Jednocześnie trwają prace na stadionie przy ulicy Parkowej, których końcowym efektem będzie dopuszczenie obiektu w Lubartowie do rozgrywania spotkań w III lidze. Najważniejsze prace do zrobienia to: dostosowanie sektora kibiców gości do obowiązujących przepisów, zamontowanie siedzisk dla zawodników na ławkach rezerwowych, podniesienie standardu szatni gości i podniesienie ogrodzenia stadionu. Mamy zapewnienie władz miasta i dyrekcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, że wszystko będzie gotowe na czas. Jestem dobrej myśli i uważam, że już niebawem mecze III ligi po 10 latach przerwy powrócą do Lubartowa mówi prezes Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” Lubartów Maciej Jaworski.

ig