Piłkarze Lewartu regularnie punktują

Piłkarze Lewartu Lubartów mają za sobą kolejne dwa spotkania ligowe w ramach lubelskiej IV ligi. W meczach tych podopieczni Grzegorza Białka zdobyli cztery punkty. Na taki stan złożyło się domowe zwycięstwo 4:0 nad Bugiem Hanna oraz wyjazdowy remis 1:1 z Motorem II Lublin. Po sześciu kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują czwarte miejsce. Zgromadzili jedenaście punktów, a do lidera tracą siedem oczek.

BENIAMINEK Z HANNY BYŁ BEZ SZANS

W piątej kolejce spotkań zawodnicy Lewartu grali na własnym boisku z drużyną Bug Hanna. Przeciwnik to absolutny beniaminek IV ligi. Dotychczas w rozgrywkach nie zdobył żadnego punktu i nie strzelił jeszcze bramki. Na boisku w Lubartowie przez cały mecz dominowali gospodarze. Na pierwsze trafienie kibice czekali do 15 minuty, kiedy bramkarza gości strzałem z pola karnego pokonał Jakub Niewęgłowski. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Bartłomiej Koneczny. Po zmianie stron sytuacja na boisku nie zmieniła się. Miejscowi kontrolowali pojedynek i zdobyli dwie kolejne bramki. Na listę strzelców wpisali się Krystian Żelisko i Aleks Aftyka. Lewart wygrał 4:0, odnosząc trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu.

REMIS Z REZERWAMI MOTORU

W ostatnim z dotychczas rozegranych spotkań ligowych piłkarze Lewartu grali w Lublinie z rezerwami Motoru. Mecz rozpoczął się pomyślnie dla „biało-niebieskich”. W 8 minucie bramkarza gospodarzy pokonał Krystian Żelisko. Dla „Żelka” to czwarty kolejny mecz ze strzeloną bramką. Po dwóch kwadransach był już remis po samobójczym trafieniu Kamila Zielińskiego. Od 34 minuty podopieczni Grzegorza Białka grali w liczebnym osłabieniu. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Mateusz Ciechański. Godzinna gra z jednym zawodnikiem mniej musiała przełożyć się na przebieg spotkania. To miejscowi mieli więcej z gry, jednak do końcowego gwizdka sędziego wynik już się nie zmienił i drużyny podzieliły się punktami.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Bug Hanna 4:0 (2:0); bramki dla Lewartu zdobyli: Jakub Niewęgłowski w 15, Bartłomiej Koneczny w 32, Krystian Żelisko w 55, Aleks Aftyka w 90 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Urban (od 82 min. Bednarczyk), Niewęgłowski, Majewski, Giletycz, Koneczny (od 62 min. Rejmak), Ciechański (od 75 min. Pęksa), Aftyka, Iskierka (od 62 min. Duda), Najda (od 78 min. Michałów), Żelisko (od 82 min. Lipski).

Motor II Lublin – Lewart Lubartów 1:1 (1:1); bramkę dla Lewartu w 8 minucie zdobył Krystian Żelisko.

Skład Lewartu: Podleśny – Urban (od 67 min. Pęksa), Pikul, Majewski, Giletycz, Michałów (od 83 min. Rejmak), Kamil Zieliński, Ciechański, Iskierka (od 46 min. Koneczny), Najda (od 89 min. Duda), Żelisko.

W najbliższą sobotę 24 września, w ramach siódmej kolejki piłkarze Lewartu zagrają na własnym boisku z Powiślakiem Końskowola. Początek spotkania o godzinie 15.00. Ósma kolejka zaplanowana jest na weekend 1/2 października. Wtedy to jedenastka z Lubartowa zagra na wyjeździe ze Stalą Poniatowa. Mecz w niedzielę 2 października rozpocznie się o godzinie 15.00.