Piłkarze Lewartu rozpoczną przygotowania 9 stycznia

Celem na najbliższe miesiące jest ogrywanie młodzieży.

Na 9 stycznia zaplanowany jest pierwszy przyszłoroczny trening piłkarzy Lewartu Lubartów. Tym samym podopieczni trenera Grzegorza Białka rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2022/2023 w lubelskiej IV lidze.

Zimowe zajęcia zaplanowano głównie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lubartowie. Tam też odbędzie się większość spotkań sparingowych.

Przed inauguracją wiosennej części sezonu Lewart rozegra serię spotkań kontrolnych. Umówione są mecze z następującymi rywalami: Janowianka Janów Lubelski (29 stycznia), Chełmianka Chełm (4 lutego), Cisowianka Drzewce (11 lutego), MKS Ryki (15 lutego), Huragan Międzyrzec Podlaski (18 lutego), Stal Kraśnik (25 lutego), Sparta Rejowiec Fabryczny (4 marca), Świdniczanka Świdnik (11 marca), Górnik II Łęczna (18 marca).

Dzięki dobrej postawie w pierwszej części rozgrywek piłkarze Lewartu zapewnili już sobie grę w grupie mistrzowskiej (awansowej), a tym samym utrzymanie w IV lidze. Oznacza to, że wiosna będzie w Lubartowie spokojna. Szkoleniowiec „biało-niebieskich” zapowiada, że w drugiej części sezonu więcej szans na grę będą otrzymywali młodzi piłkarze, będący wychowankami klubu. Jeżeli chodzi o sprawy personalne, to nie zanosi się na duże ruchy kadrowe. Na razie nie ma tematów związanych z odejściami z klubu. Jest szansa, że wiosną do drużyny wróci trzech zawodników, którzy zmagali się z długimi kontuzjami. Są to: Daniel Gliniak, Damian Kuzioła i Paweł Zieliński.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź