Piłkarze Lewartu rozpoczynają rozgrywki

Piłkarze Lewartu Lubartów zakończyli przygotowania do rundy wiosennej. W ostatnim meczu kontrolnym podopieczni trenera Łukasza Mierzejewskiego spotkali się z Polesiem Kock. Mecz odbył się w Lubartowie w środę 13 marca i zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0.


Lewart miał jeszcze w planach konfrontację z Ładą 1945 Biłgoraj, jednak ten sparing został odwołany. W ten sposób pojedynek z Polesiem był sprawdzianem generalnym przed inauguracją rundy wiosennej. Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego wygrali 2:0 z zespołem prowadzonym przez byłego szkoleniowca Lewartu Grzegorza Białka, Polesiem Kock. Na listę strzelców wpisali się Artur Szkutnik i Dawid Pikul.
Lewart Lubartów – Polesie Kock 2:0 (0:0); gole dla Lewartu zdobyli: Artur Szkutnik, Dawid Pikul.
Skład Lewartu: Kuźma – Wankiewicz, Budzyński, Michna, Ponurek, Pokrywka, Szafrański, Bujak, Najda, Fularski, Szkutnik, a także: Adrian Pikul, Dawid Pikul, Filipczuk, Stopa, Muzyka, Gliniak.
Łącznie w okresie przygotowawczym piłkarze Lewartu rozegrali 8 spotkań kontrolnych. Bilans tych pojedynków to 5 zwycięstw i 3 porażki; bramki 21-15. Gole zdobyli: Łukasz Najda – 5, Kacper Muzyka – 4, Artur Szkutnik – 3, Grzegorz Fularski, Daniel Gliniak – po 2, Dariusz Michna, Adrian Pikul, Dawid Pikul, Jakub Wankiewicz, zawodnik testowany – po 1.
Przed rundą wiosenną w drużynie zaszły niewielkie zmiany. Odeszli: Dawid Iskierka (studia), Bartłomiej Marzęda (praca zawodowa), Arkadiusz Golda (wypożyczenie do Polesia Kock), Robert Mitura (wypożyczenie do Oriona Niedrzwica Duża). Do zespołu dołączyli: Mateusz Szafrański (drużyna futsalu AZS UMCS Lublin), Sergiusz Prusak (trener bramkarzy), który może wspomóc zespół podczas występów ligowych. Zespół będą wspomagali najzdolniejsi juniorzy z drużyny prowadzonej przez trenera Tomasza Miturę.
Inauguracja rundy wiosennej sezonu 2018/2019 w lubelskiej IV lidze zaplanowana jest na najbliższy weekend. W pierwszym wiosennym spotkaniu zespół z ulicy Parkowej rywalizował będzie na wyjeździe ze Startem 1944 Krasnystaw. Pierwszy raz u siebie „biało-niebiescy” zagrają w niedzielę 31 marca. O godzinie 14.00 rozpocznie się mecz z Włodawianką Włodawa.
W następnym numerze „Lubartowiaka” opublikujemy piłkarski Skarb Kibica przed rundą wiosenną sezonu 2018/2019 lubelskiej IV ligi.
Tekst i foto: Ireneusz Góźdź