PIŁKARZE LEWARTU RUSZAJĄ Z PRZYGOTOWANIAMI DO RUNDY WIOSENNEJ

Jeszcze w tym tygodniu odbędzie się pierwszy tegoroczny trening piłkarzy Lewartu Lubartów. Tym samym podopieczni trenera Tomasza Bednaruka rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2019/2020 w lubelskiej IV lidze.

Zimowe zajęcia zaplanowano głównie na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Tam też odbędzie się większość spotkań kontrolnych.

Przed inauguracją wiosennej części sezonu Lewart najprawdopodobniej rozegra osiem spotkań kontrolnych. Umówione są mecze z następującymi rywalami: POM Piotrowice (29 stycznia), Świdniczanka Świdnik (1 lutego), Avia Świdnik (8 lutego), Granit Bychawa (15 lutego), Sparta Rejowiec Fabryczny (22 lutego), Podlasie Biała Podlaska (29 lutego), Łada Biłgoraj (7 marca). Wolny termin zespół ma 14 marca i trwa poszukiwanie przeciwnika na sprawdzian generalny przed rozpoczęciem części wiosennej sezonu.

Inauguracja rundy wiosennej odbędzie się w weekend 21 i 22 marca. Lewart zagra wtedy na własnym boisku z Victorią Żmudź. Sezon 2019/2020 zakończy się zaś w czerwcu. W ostatniej kolejce sezonu lubartowianie spotkają się na wyjeździe z Orlętami Łuków.

Powszechnie wiadomo, że celem zespołu na koniec sezonu jest wywalczenie awansu do III ligi. Po rundzie jesiennej Lewart jest liderem, ale czuje na plecach oddech rywali. Działacze i szkoleniowcy jeszcze przed pierwszymi zimowymi zajęciami wzmacniają zespół. Do Lewartu już trafiło dwóch nowych zawodników. Obaj do Lubartowa przenieśli się na zasadzie wypożyczenia z Wisły Puławy. Nowe twarze to Konrad Szczotka i Krystian Żelisko. Pierwszy jest pomocnikiem, a drugi napastnikiem.

ig