Piłkarze Lewartu szlifują formę przed inauguracją IV ligi

Już tylko tydzień pozostał do inauguracji rundy wiosennej w piłkarskiej IV lidze. Piłkarze Lewartu Lubartów w ostatnim czasie rozegrali dwa spotkania kontrolne. Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego spotkali się z silnymi przeciwnikami – Mazovią Mińsk Mazowiecki i Orlętami Radzyń Podlaski.

W spotkaniach z Mazovią Mińsk Mazowiecki i Orlętami Radzyń Podlaski piłkarze Lewartu zaprezentowali się z dobrej strony. Rywalizowali z mocnymi zespołami i pokazali, że w drużynie znajduje się duży potencjał. Jak już informowaliśmy, w barwach Lewartu zagra Patryk Pokrywka, który od początku okresu przygotowawczego trenuje z lubartowską drużyną. Pomyślnie zakończyły się ustalenia, co do gry w Lubartowie Przemysława Ponurka (Górnik II Łęczna) i Arkadiusza Adamczuka (Polesie Kock). Z Lewartem trenuje Miłosz Turewicz. Jest to wychowanek Górnika Łęczna, który ostatnio występował w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. Może grać w środku pola, zarówno w pomocy, jak i w obronie. Trener Mierzejewski chciałby żeby wiosną grał w Lewarcie. Po stronie ubytków znajdują się Piotr Stalęga i Jacek Paździor, którym podziękowano za grę w barwach Lewartu.

Dokumentacja ostatnich spotkań kontrolnych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:4 (1:2); gole dla Lewartu zdobyli: Arkadiusz Adamczuk, Michał Zuber – po 1.

Skład Lewartu: Parzyszek (od 46 min. Kuźma) – Pęksa, Ponurek, Piasek, Marzęda (od 46 min. Michna), Pokrywka (od 70 min. Karwacki), Rusinek (od 40 min. Szkutnik), Majewski (od 70 min. Terlecki), Adamczuk, Dawid Pikul (od 46 min. zawodnik testowany), Zuber.

Lewart Lubartów – Orlęta Radzyń Podlaski 3:3 (0:0); gole dla Lewartu zdobyli: Michał Zuber – 2, Karol Bujak – 1.

Skład Lewartu: Parzyszek – Pęksa, Ponurek, Turewicz, Piasek, Pokrywka, Adrian Pikul, Bujak, Dawid Pikul, Szkutnik, Zuber; grali także: Kuźma, Majewski, Michna, Iskierka, Robert Mitura, Dunda, Terlecki.

W najbliższą niedzielę przed piłkarzami Lewartu sprawdzian generalny przed inauguracją rundy wiosennej. W Lubartowie spotkają się z Orlętami Łuków. Jeżeli warunki pogodowe pozwolą to w weekend 17 i 18 marca odbędzie się pierwsza kolejka rundy wiosennej sezonu 2017/2018 w lubelskiej IV lidze. Piłkarze z Lubartowa na inaugurację spotkają się na wyjeździe z Ładą 1945 Biłgoraj. Mecz zaplanowany jest na niedzielę 18 marca, początek o godzinie 14.00. Przed własną publicznością podopieczni Łukasza Mierzejewskiego pierwszy raz zaprezentują się w niedzielę 25 marca. O godzinie 14.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią rozpocznie się spotkanie z MKS Ryki.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź