Piłkarze Lewartu wrócili do treningów

We wtorek 13 stycznia odbył się pierwszy tegoroczny trening piłkarzy Lewartu Lubartów. Tym samym podopieczni trenera Grzegorza Białka rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2014/2015.Przemysław Kosmala

Lubartowianie przygotowywali się będą na różnych miejscowych obiektach. Część zajęć odbędzie się w hali. Przed inauguracją wiosennej części sezonu Lewart najprawdopodobniej rozegra osiem spotkań kontrolnych. Do tej pory umówione są mecze z następującymi rywalami: Stal Poniatowa, Orion Niedrzwica Duża, Orlęta Łuków, Chełmianka Chełm, Avia Świdnik, Hetman Żółkiewka, Górnik II Łęczna, Victoria Żmudź. Większość odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Poturzyńskiej w Lublinie. Jedynie z Avią Lewart zagra w Świdniku, a z rezerwami Górnika w Łęcznej. Już w najbliższą sobotę 17 stycznia lubartowianie wezmą udział w turnieju halowym w Stężycy. Udział w halowej konfrontacji zapowiedziały następujące zespoły: Proch Pionki, Powiślak Końskowola, Energia Kozienice, Pogoń II Siedlce, Orlęta Łuków, Mazowsze Stężyca i Lewart Lubartów.
Pierwsza kolejka rundy wiosennej odbędzie się w weekend 21 i 22 marca. Lewart zagra wtedy u siebie z Omegą Stary Zamość. Sezon 2014/2015 zakończy się zaś 13 czerwca.
Jeżeli chodzi o sprawy personalne, to nie zanosi się na istotne zmiany w kadrze Lewartu. Na półmetku rozgrywek można zauważyć słabą skuteczność podopiecznych Grzegorza Białka. Lekarstwem na to byłoby pozyskanie napastnika, który byłby skuteczny pod bramką przeciwnika. Właśnie pozyskanie przysłowiowego „łowcy bramek”, to priorytet jeśli chodzi o zmiany w kadrze Lewartu przed inauguracją rundy wiosennej.
– Nie dojdzie do istotnych zmian w kadrze zespołu przed rundą rewanżową mówi prezes Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” Lubartów Maciej Jaworski. – Od dłuższego czasu w klubie prowadzimy politykę stawiania na wychowanków i młodych zawodników. Nasza dobra postawa w dwóch ostatnich sezonach pokazuje, że jest to właściwe postępowanie. Przygotowania do rundy wiosennej z seniorami rozpoczną także juniorzy. Mamy w kadrze sporo młodych piłkarzy, i chcemy konsekwentnie na nich stawiać. Być może w trakcie rundy zespół opuści Przemysław Kosmala. To ważna postać w drużynie. Jesienią nasz najlepszy strzelec. Dlatego rozglądamy się za napastnikiem. Jeżeli nasza sytuacja finansowa pozwoli, to dołączy do nas nowy zawodnik. Myślę, że wyjaśni się to w przeciągu dwóch tygodni.
ig