Piłkarze Lewartu wskoczyli na pudło

Ostatnio piłkarze Lewartu Lubartów, którzy uczestniczą w rozgrywkach IV ligi, rozegrali jedno spotkanie. Podopieczni Grzegorza Białka na własnym boisku pokonali 2:1 Opolanina Opole Lubelskie. Po siedemnastu kolejkach, czyli po rundzie jesiennej piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują trzecie miejsce. Zgromadzili 39 punktów, a do lidera i wicelidera tracą zaledwie oczko.

Ostatnie spotkanie rundy jesiennej miało się odbyć w weekend 18/19 listopada w Opolu Lubelskim. Wtedy plany pokrzyżowała pogoda. Tydzień później zespoły zagrały, ale w Lubartowie na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Mecz odbył się w zimowej aurze, co nie przeszkodziło piłkarzom w rozegraniu dobrego spotkania. Od pierwszego gwizdka sędziego zawodnicy dużo biegali i przed bramkami wiele się działo. W 15 minucie w polu karnym gości doskonale odnalazł się Paweł Myśliwiecki i wyprowadził Lewart na prowadzenie. Dla najlepszego snajpera „biało-niebieskich” była to siedemnasta bramka zdobyta w tym sezonie. Średnia bramka na spotkanie, to doskonały wynik. Po zmianie stron, w 60 minucie na 2:0 podwyższył Aleks Aftyka. Po dwóch kolejnych minutach Opolanin złapał kontakt, umieszczając piłkę w bramce Damiana Podleśnego. Goście zwietrzyli swoją szansę na wywiezienie z Lubartowa korzystnego rezultatu. Jednak już do końca pojedynku lubartowska defensywa spisywała się bez zarzutu i komplet punktów trafił na konto naszej jedenastki. Zwycięstwo nad Opolaninem było ósmym kolejnym meczem bez porażki Lewartu. W tym czasie podopieczni Grzegorza Białka odnotowali siedem zwycięstw i remis.

Lewart Lubartów – Opolanin Opole Lubelskie 2:1 (1:0); bramki dla Lewartu zdobyli: Paweł Myśliwiecki w 15, Aleks Aftyka w 60 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Majewski, Niewęgłowski, Gede, Urban (od 60 min. Pęksa), Plesz, Wolski, Aftyka (od 89 min. Paluch), Najda (od 89 min. Iskierka), Zieliński (od 84 min. Sulowski), Myśliwiecki.

Było to ostatnie spotkanie ligowe piłkarzy Lewartu w tej rundzie. Teraz przed „biało-niebieskimi” zasłużona przerwa. Przygotowania do wiosennej części rozgrywek podopieczni Grzegorza Białka rozpoczną na początku stycznia. Sztab szkoleniowy ustalił już plan gier kontrolnych, które odbędą się w styczniu, lutym i marcu. Lewart zagra mecze kontrolne z Orlętami Radzyń Podlaski, Motorem II Lublin, Huraganem Międzyrzec Podlaski, Wilgą Garwolin, Kryształem Werbkowice, Ogniwem Wierzbica i Stalą Kraśnik.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź