Piłkarze Lewartu zagrają z wymagającymi sparingpartnerami

Na początku stycznia odbędzie się pierwszy trening piłkarzy Lewartu Lubartów. Wtedy to podopieczni trenera Łukasza Mierzejewskiego rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2018/2019 w lubelskiej IV lidze.

Piłkarze Lewartu chwalą nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią w Lubartowie. Tam też najczęściej będą trenowali i tam odbędzie się większość spotkań kontrolnych. Już teraz trener Mierzejewski oraz władze klubu zadbali o ustalenie meczów sparingowych z wymagającymi przeciwnikami. W gronie tym są m.in. Górnik Łęczna i Motor Lublin.

Przed inauguracją wiosennej części sezonu Lewart najprawdopodobniej rozegra dziesięć spotkań kontrolnych. Do tej pory umówione są mecze z następującymi rywalami: Motor Lublin (19 stycznia), Pogoń II Siedlce (26 stycznia), Huragan Międzyrzec Podlaski (2 lutego), Górnik Łęczna (6 lutego), Lublinianka Lublin (9 lutego), Orlęta Łuków (16 lutego), Victoria Żmudź (23 lutego), Orlęta Radzyń Podlaski (3 marca), Polesie Kock (13 marca), Łada 1945 Biłgoraj (16 marca).

Inauguracja rundy wiosennej odbędzie się najprawdopodobniej w weekend 23 i 24 marca. Lewart zagra wtedy na wyjeździe ze Startem Krasnystaw. Sezon 2018/2019 zakończy się zaś w czerwcu. W ostatniej kolejce sezonu lubartowianie spotkają się na własnym boisku z Victorią Żmudź.

ig