Piłkarze Lewartu zdobyli sześć punktów

Piłkarze Lewartu Lubartów mają za sobą kolejne dwa spotkania ligowe w ramach lubelskiej IV ligi. W meczach tych podopieczni Grzegorza Białka zdobyli komplet sześciu punktów. Na taki stan złożyły się zwycięstwa – wyjazdowe 1:0 z Górnikiem II Łęczna oraz domowe 2:0 z Opolaninem Opole Lubelskie. Po trzynastu kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują piąte miejsce. Zgromadzili 23 punkty i znajdują się w górnej części tabeli. „Biało-niebiescy” konsekwentnie zgromadzą punkty, by jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie w IV lidze.

NAJWAŻNIEJSZE SĄ PUNKTY

W dwunastej kolejce spotkań piłkarze Lewartu grali w Łęcznej z rezerwami Górnika. Nie było to porywające widowisko piłkarskie. Młody zespół gospodarzy grał z ogromną determinacją i zaangażowaniem. Jednak lubartowianie mieli swój plan na ten pojedynek. Założeniem było zdobycie kompletu punktów i udało się to zrealizować. Bramkę na wagę trzech oczek zdobył w 30 minucie z rzutu karnego Aleks Aftyka. Podopieczni Grzegorza Białka już do końcowego gwizdka sędziego pilnowali wyniku. Konsekwentna gra pozwoliła dopisać do swego konta trzy punkty za zwycięstwo.

TRZECIE KOLEJNE ZWYCIĘSTWO

Po zwycięstwach nad Świdniczanką Świdnik i Górnikiem II Łęczna nasza jedenastka chciała pójść za ciosem i wygrać kolejne spotkanie ligowe. W ostatnią sobotę zespół z ulicy Parkowej podejmował na swoim stadionie Opolanina Opole Lubelskie. Miejscowi zagrali dobry mecz i pewnie pokonali przeciwnika. Na listę strzelców wpisali się Łukasz Najda i Krystian Żelisko. Cieszą kolejne punkty i dobra gra zespołu. Trzecie kolejne zwycięstwo to także trzeci raz gra na zero z tyłu, czyli bez straconej bramki.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Górnik II Łęczna – Lewart Lubartów 0:1 (0:1); bramkę dla Lewartu z rzutu karnego w 30 minucie zdobył Aleks Aftyka.

Skład Lewartu: Podleśny – Urban (od 46 min. Pęksa), Niewęgłowski, Majewski, Giletycz (od 71 min. Iskierka), Duda (od 62 min. Rejmak), Kamil Zieliński (od 83 min. Sulowski), Ciechański, Aftyka, Najda (od 89 min. Barszczyk), Koneczny (od 79 min. Bednarczyk).

Lewart Lubartów – Opolanin Opole Lubelskie 2:0 (2:0); bramki dla Lewartu zdobyli: Łukasz Najda w 7, Krystian Żelisko z rzutu karnego w 45 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Urban (od 74 min. Pęksa), Niewęgłowski, Majewski, Giletycz (od 80 min. Michałów), Koneczny (od 68 min. Rejmak), Kamil Zieliński (od 89 min. Ciechański), Sulowski (od 80 min. Bednarczyk), Aftyka, Najda (od 74 min. Iskierka), Żelisko.

W najbliższy piątek 11 listopada, w ramach czternastej kolejki piłkarze Lewartu zagrają na wyjeździe z drużyną Bug Hanna. Początek spotkania o godzinie 13.00. Piętnasta kolejka zaplanowana jest na weekend 19/20 listopada. Wtedy to jedenastka z Lubartowa zagra na własnym boisku z Motorem II Lublin. Mecz w sobotę 19 listopada rozpocznie się o godzinie 13.00. Będzie to ostatnie spotkanie ligowe „biało-niebieskich” w tym roku.