PIŁKARZE LEWARTU ZOSTAJĄ W IV LIDZE

Trener Grzegorz Białek wykonał zadanie

Piłkarze Lewartu Lubartów utrzymali się w lubelskiej IV lidze. W dwóch ostatnich spotkaniach sezonu w grupie spadkowej podopieczni Grzegorza Białka zdobyli trzy punkty. Na taki dorobek złożyło się domowe zwycięstwo nad Huczwą Tyszowce oraz wyjazdowa porażka z Kłosem Gmina Chełm. W tabeli końcowej sezonu lubartowianie w grupie spadkowej zajęli 3 miejsce wśród 12 zespołów ze zdobyczą 49 punktów. Trener Grzegorz Białek, który rozpoczął pracę z zespołem przed rundą wiosenną wykonał postawione przed nim zadanie. Lewart utrzymał się w IV lidze. W 12 spotkaniach w grupie spadkowej zespół odnotował bardzo dobre wyniki – 8 zwycięstw, remis i 3 porażki.

ZWYCIĘSTWO NA POŻEGNANIE Z WŁASNYMI KIBICAMI

W przedostatniej kolejce sezonu „biało-niebiescy” rywalizowali na własnym boisku z Huczwą Tyszowce. Było to spotkanie, które na pewno mogło się podobać kibicom. Ci, którzy wybrali się na ostatni domowy mecz Lewartu zobaczyli siedem bramek, w tym dwie określane mianem „stadiony świata”, dwie czerwone kartki, rzut karny, dużo sportowej walki i co najważniejsze dla miejscowych – zwycięstwo lubartowian. Lewart przegrywał już 1:3, jednak potrafił odrobić straty, a w końcówce doprowadzić do wyniku 4:3. Po dwie bramki na swoje konto zapisali Bartłomiej Koneczny i Krystian Żelisko.

MYŚLAMI BYLI JUŻ NA WAKACJACH

Na zakończenie sezonu 2021/2022 Lewart przegrał na wyjeździe z Kłosem Gmina Chełm 1:4. W meczu tym z różnych względów nie zagrali: Damian Podleśny, Jakub Niewęgłowski, Dawid Iskierka, Filip Michałów, Mateusz Ciechański i Krystian Żelisko, czyli większość z podstawowej jedenastki w trakcie rundy wiosennej. Szansę występu dostała grupa zawodników, którzy do tej pory grali zdecydowanie mniej. Spotkanie zakończyło się wyraźnym zwycięstwem gospodarzy, choć wynik nie oddaje tego, co działo się na boisku. Lewart miał swoje okazje, jednak nie potrafił ich zamienić na bramki. „Biało-niebiescy” zagrali tzw. wakacyjny futbol. Za to gospodarze byli skuteczni i cztery razy znaleźli drogę do bramki strzeżonej przez Bartłomieja Tutaja. Honorowe trafienie dla lubartowian zaliczył Mateusz Bednarczyk. W drużynie zadebiutował kolejny wychowanek, czyli Kacper Sulowski.

Dokumentacja ostatnich spotkań piłkarzy Lewartu:

Lewart Lubartów – Huczwa Tyszowce 4:3 (1:1); bramki dla Lewartu zdobyli: Bartłomiej Koneczny w 41, 85, Krystian Żelisko w 65 z rzutu karnego, 68 minucie.

Skład Lewartu: Tutaj – Iskierka, Jemioł, Majewski (od 36 min. Urban), Michałów, Duda (od 57 min. Kamiński), Ciechański (od 66 min. Lato), Pikul, Koneczny (od 87 min. Pęksa), Aftyka (od 82 min. Barszczyk), Żelisko.

Kłos Gmina Chełm – Lewart Lubartów 4:1 (3:0); bramkę dla Lewartu w 80 minucie zdobył Mateusz Bednarczyk.

Skład Lewartu: Tutaj – Urban (od 68 min. Sulowski), Jemioł, Majewski, Kamiński, Duda, Lato (od 68 min. Pęksa), Pikul, Koneczny (od 82 min. Lipski), Aftyka, Barszczyk (od 46 min. Bednarczyk).

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź