PINGPONGOWE MARZENIA LEWARTU

Pingpongowe Marzenia z PSE” to program przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych w formie zajęć pozalekcyjnych. Organizacja szkolenia jest elementem „Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego”. Uczestnikiem tego unikatowego przedsięwzięcia jest sekcja tenisa stołowego Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów.

To, że lubartowski klub znalazł się w gronie uczestników programu musi być odebrane jako sukces. Polski Związek Tenisa Stołowego do programu zakwalifikował 70 klubów z całej Polski, w tym zaledwie cztery z terenu naszego województwa. Myślą przewodnią jest stworzenie efektywnego systemu wyłaniania najzdolniejszych dzieci do tenisa stołowego poprzez przejście ze sportu szkolnego do klubów oraz wdrożenie ich do współzawodnictwa sportowego w ramach lokalnych i ogólnopolskich zawodów.

– Dla klubu jest to nagroda za dobre wyniki i szkolenie dzieci w kategoriach skrzat, żak i młodzik. Zachęcamy do udziału w przedsięwzięciu przede wszystkim najmłodszych adeptów przedszkolnych oraz z klas podstawowych Lubartowa oraz okolicznych miejscowości. Właśnie do takich maluchów jest skierowany ten program, by pośród nich poszukać przyszłych mistrzów, może nawet na miarę Andrzeja Grubby, czy Leszka Kucharskiego. Zamierzeniem tej akcji jest także promowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Nasi zawodnicy chętnie biorą udział w treningach, lubią rywalizować przy stołach, a w chwilach przerwy nawiązują nowe znajomości i przyjaźnie. Po dwóch miesiącach wspólnych treningów są fajną zintegrowaną grupą mówi wiceprezes Lewartu Lubartów Dariusz Borzęcki.

ig, foto. www.lubartowskitenis.pl