Piosenki Anny German w lubartowskiej bazylice

Najpiękniejsze piosenki Anny German w wykonaniu sopranistki Justyny Reczeniedi oraz ukraińskiej wokalistki Vladyslavy Vdovychenko sprawiły, że lubartowska bazylika wypełniła się widownią po brzegi. Artystki wystąpiły z zespołem, w składzie: Artur Grudziński – instrumenty klawiszowe
Marcin Riege – instrumenty klawiszowe, Andrzej Stępień – gitara, Wojciech Ruciński – bas, Andrzej Kubacki – perkusja.

Podczas koncertu „CZŁOWIECZY LOS – Anny German najpiękniejsze piosenki…” nie zabrakło takich utworów, jak Wróć do Sorento, Bal u Posejdona, Tańczące Eurydyki. Publiczność spontanicznie oklaskiwała artystów, prosiła o bisy, na wielu twarzach widać było łzy wzruszenia. Po koncercie gospodarz bazyliki ksiądz proboszcz Andrzej Majchrzak podziękował artystom za występ, a zebranej widowni – za przybycie. Stwierdził, że nie było jeszcze w lubartowskiej świątyni koncertu, który zgromadziłby tak liczną publiczność.

Pani Vladyslava Vdovychenko obdarzona głosem niezwykle podobnym do wokalu Anny German, po koncercie opowiedziała nam o tym, jak los splótł drogę jej życia z życiem polskiej artystki. O tym będzie można przeczytać już niebawem w naszym internetowym wydaniu.

Wydarzenie zorganizowane zostało z okazji X edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Hospicjum to też życie”, przeprowadzanej pod hasłem „Pomóż ukoić ból” . Koncert był też okazją do podziękowań dla wszystkich, którzy wspierają dzieło hospicyjne. Organizatorami koncertu byli: Miasto Lubartów, Parafia pw. św. Anny w Lubartowie oraz Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum św. Anny.


Koncert poprowadzili: Małgorzata Gryglicka – Szczepaniak oraz Michał Filipowicz.

koncertgerman_C_38

 

Pkoncertgerman_C_41koncertgerman_C_2  koncertgerman_C_5 koncertgerman_C_8 koncertgerman_C_11 koncertgerman_C_17 koncertgerman_C_21 koncertgerman_C_25  koncertgerman_C_30koncertgerman_C_28 koncertgerman_C_31 koncertgerman_C_32 koncertgerman_C_33 koncertgerman_C_35 koncertgerman_C_37  koncertgerman_C_40 koncertgerman_C_42 koncertgerman_C_43 Pkoncertgerman_C_14 Pkoncertgerman_C_24 Pkoncertgerman_C_26 Pkoncertgerman_C_39