Piosenki z dawnych lat w LOK

Koncert ,,Powróćmy jak  za dawnych lat, piosenki Henryka Warsa i Władysława Szpilmana” zorganizowano 18 kwietnia w Lubartowskim Ośrodku Kultury. 

Koncert w Lubartowie pt. „Powróćmy jak za dawnych lat…”, był jednym z 10 koncertów na terenie Lubelszczyzny, podczas którego Stowarzyszenie Wschód Kultury prezentuje dorobek dwóch wybitnych twórców polskiej piosenki – Henryka Warsa i Władysława Szpilmana. We wtorkowy wieczór na scenie LOK  usłyszeliśmy m.in. takie przeboje jak: „Ach jak przyjemnie”,  „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Umówiłem się z nią na  9”, „Ach śpij kochanie” , „W małym kinie”,  „Czerwony autobus” czy „Deszcz”.

Kompozycje zostały wykonane w nowych aranżacjach, a wystąpili artyści na stałe związani z Teatrem Wielkim w Poznaniu i Filharmonią Lubelską – zespół kameralny Stowarzyszenia Wschód Kultury w składzie: Tomasz Mazur – baryton, słowo; Kamil Turczyn – fortepian; Emilia Siepkowska – skrzypce; Aleksander Resiak – kontrabas, aranżacje.

„Powróćmy jak za dawnych lat” jest częścią projektu „KULTURA 3.0. – Współczesna rola kultury w budowaniu społeczeństwa zintegrowanego” realizowanego w ramach Funduszy Norweskich. Koncerty zostały objęte Honorowym Patronatem Marszałka  Województwa Lubelskiego i promują Lubelszczyznę na arenie międzynarodowej w ramach programu „Warto być Polakiem”.  Partnerem merytorycznym zadania jest Państwowe Muzeum na Majdanku.

Sylwia Cichoń