Plac zabaw przy ulicy Szaniawskiego prawie gotowy

Kończą się prace przy budowie placu zabaw przy ulicy Szaniawskiego. To długo oczekiwana inwestycja wybrana przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.

Nowy plac zabaw powstał blisko byłej siedziby PMDK, tuż przy pokaźnym kasztanowcu. – W końcu dzieci mieszkające w tej okolicy będą miały gdzie się bawić, gdy będzie możliwość. Bardzo się cieszymy – mówi pani Anna, mieszkanka pobliskiego bloku.

Obecnie inwestycja wchodzi w końcową fazę realizacji. Plac zabaw jest już ogrodzony, niebawem pojawią się też nowe nasadzenia zieleni oraz trawnik.  Została już położona bezpieczna poliuretanowa powierzchnia. Dla dzieci znajdzie się 7 urządzeń do zabawy – zestaw zabawowy, huśtawka wagowa, huśtawka podwójna, karuzela słupowa, wyspa muzyczna, bujak samolot, drabinki sprawnościowe. Pojawią się też ławki i kosz na śmieci. Koszt inwestycji to 184 999,01 złotych.

Radna Renata Mazur – Jestem zadowolona, że dotrzymaliśmy słowa i powstała tak ważna i wyczekiwana inwestycja. Dzieci będą miały miejsce do spędzania wolnego czasu. Zgłosiłam do Urzędu Miasta prośbę mieszkańców osiedla przy Szaniawskiego o dostawienie w cieniu jeszcze jednej ławki przy placu zabaw. Burmistrz przychyli się do tej prośby.

(kw)