Plac zabaw w parku, latarnie na ul. Jagiełły

W tym tygodniu miało miejsce otwarcie ofert na dwa przetargi dotyczące inwestycji planowanych przez Miasto Lubartów. Do urządzenia placu zabaw w Parku Miejskim głosiło się4 oferentów z propozycjami wykonania inwestycji w cenie od 66 do 99 tys. Wartość kosztorysowa to 85 tys. zł.

Do wykonania oświetlenia drogowego ul. Władysława Jagiełły i odcinka ul. Bolesława Chrobrego zgłosiło się także 4 oferentów z propozycją od 68 do 117 tys. zł Wartość kosztorysowa to 112 tys. zł. Miasto chce postawić na wspomnianych ulicach 15 słupów oświetleniowych, z oszczędnymi lampami LED.

W przypadku placu zabaw, termin realizacji zamówienia – to miesiąc od momentu podpisania umowy z wykonawcą. Plac zabaw przylegać będzie do Amfiteatru Miejskiego. Główną atrakcją dla dzieci ma być zestaw zabawowy „Ksawery” składający się z kilku domków połączonych pomostami ruchomymi, rurowymi oraz trapami. Wśród zabawek znajdą się również bujaki, kiwaki, huśtawki i ławeczki.

Tymczasem trwa budowa nowej ulicy Kozłowieckiej w Lubartowie (boczna ul. Krańcowej). Do przodu posuwają się roboty przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic: Piaskowa, Kolejowa i Lubelska. Od środy (8 sierpnia) ruch samochodów odbywa się w tym miejscu jedną nitką jezdni. (J.A.)