Plan miasta stanął w centrum

Po wielu latach do centrum miasta powróciła tablica ze szczegółowym planem miasta. Inicjatorką tego pomysłu była radna Renata Mazur.

Tablicę z planem miasta o wymiarach 1,5 m x 2 m zamontowano na skwerze obok fontanny.
To zaktualizowany plan miasta, który powstał w 2019 roku. Znajdują się na nim oznaczenia zabytków, instytucji oraz największych firm z uwzględnieniem Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na planie umieszczono też lokalizację Punktu Informacji Turystycznej wraz z danymi kontaktowymi. Tylna strona tablicy służy jako miejsce na informacje o bieżących wydarzeniach kulturalnych w mieście.

O to, aby plan miasta stanął w centrum Lubartowa, zabiegała radna Renata Mazur:

– Starsi z pewnością pamiętają, że w tym samym miejscu kiedyś stała podobna mapa. To mieszkańcy zwracali się do mnie z pomysłem, aby ponownie umieścić ją w centrum. Nie wszyscy korzystają ze smartfonów czy google maps. Często się zdarza, że przyjezdni szukają jakiejś ulicy, a mieszkańcy nie są w stanie jej wskazać z uwagi na to, że miasto w ostatnim czasie bardzo się rozbudowało. Powstały nowe nazwy ulic lub zmieniono stare Postawienie takiego planu w centrum wymagało zgody konserwatora zabytków. Cieszę się, że udało się w końcu wykonać ten pomysł. Dziękuję burmistrzowi Krzysztofowi Paśnikowi, że przychylił się do jego realizacji. Chcę podziękować też pracownikom UM Lubartów – Radosławowi Kicińskiemu (Naczelnik Wydziału Nieruchomości i Planowania Przestrzennego) oraz Arturowi Kuśmierzakowi (Naczelnik Wydziału Promocji) –  mówi radna.

Katarzyna Wójcik