Pływaczki z Lubartowa na zawodach w Lublinie

Dwie zawodniczki Klubu Swim Team Lubartów  rywalizowały  na zawodach w Lublinie.

W dniu 11 lutego rozpoczęła się” I Runda Ligi Wojewódzkiej 12-13 lat”, w której udział wzięła Kaja Czakon Klubu Swim Team Lubartów. Kaja płynęła na dwóch dystansach 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem klasycznym. W obydwu stylach pobiła swoje rekordy życiowe, na 50 m stylem grzbietowym zajęła VIII miejsce,  niestety na 100 m stylem klasycznym otrzymała dyskwalifikację.

W sobotę 12 lutego odbyły  się ogólnopolskie zawody  pływackie „Memoriał Henryka Kosakowskiego”, w którym uczestniczyły Kaja Czakon i Kaja Wróblewska. Dziewczyny wzięły udział w czterech startach, podzielonych na  dwa bloki  pływackie – poranny i popołudniowy.

Kaja Czakon startowała  na dystansach 100 i 200 m stylem grzbietowym, oraz 100 i 200 m stylem klasycznym. Na 200 m stylem grzbietowym pobiła swój rekord życiowy o 12 sec., zajęła II miejsce i zdobyła srebrny medal, na dystansie 100 m w stylu grzbietowym zajęła miejsce IV, natomiast w stylu klasycznym na 100 i 200 m  zajęła VIII miejsce.

Natomiast Kaja Wróblewska startowała na dystansach 100 i 200 m stylem grzbietowym oraz 200 m stylem zmiennym i 200 m stylem motylkowym.  Klasyfikowana ze starszymi zawodniczkami 18+, zajęła miejsce X na 100 m stylem grzbietowym (V w swojej kat. wiekowej), VIII na 200 m stylem grzbietowym (V w swojej kat. wiekowej), miejsce VII na 200 m stylem motylkowym (II w swojej kat. wiekowej)  i miejsce V na 200 m stylem zmiennym (I w swojej kat. wiekowej). Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych wytrwałości.