PMDK dla WOŚP

W ramach 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 29 stycznia w PMDK w Lubartowie odbyły się dwa koncerty. Pierwszy z nich został zadedykowany babciom i dziadkom przez ich wnuki z Dziecięcego Studia Piosenki, zespołów tanecznych Releve, Releve II i Vortex oraz Teatru „Groszki”. Koncert rozpoczęli tancerze przygotowani przez Jolantę Grabowską, prezentując dwa układy taneczne.  Po nich na scenę wkroczył Teatr Groszki ( Zuzanna Długosz, Lena Waszkiewicz, Emilia Mitura, Zofia Kędziora, Michalina Kępa, Oliwia Pytyś, Zuzanna Żyśko, Natalia Jabłońska, Bartłomiej Lato, Gabriela Gadzała, Olena Brezvyn, Szymon Sowa), który zagrał specjalnie przygotowaną na ten koncert etiudę „Puszka”,  według scenariusza  instruktorki grupy Dominiki Trykacz. Po spektaklu zaśpiewali i zagrali  wychowankowie Dominiki Kłębukowskiej-Wąchockiej – Dziecięce Studio Piosenki, którzy pięknie zaprezentowali się w inscenizowanych  piosenkach zimowych, dedykowanych dziadkom.

W drugim z koncertów realizowanych w PMDK z okazji 31 Finału WOŚP – „Gramy dla WOŚP” – zaprezentowała się młodzież i dorośli. Wydarzenie rozpoczęło się od przedstawienia na scenie 13-letniej Agnieszki Jonaszko, której wystawa grafik komputerowych została otwarta w Galerii PMDK. Po krótkim wernisażu scenę przejęła młodzież z pracowni muzycznej PMDK – przygotowane przez Piotra Grymuzę zespoły instrumentalne oraz prowadzone przez Grażynę Grymuzę Młodzieżowe Studio Piosenki (Martyna Bronisz, Karolina Markiewicz, Martyna Stasiak, Agata Zyga, Karol Małyska, Marek Przytocki, Marysia Łukasik, Milena Kozieł, Antonina Filip, Antonina Małyska,  Maja Stawecka, Jan Pawlikowski, Antoni Kozak). Gościem specjalnym tego koncertu byli panowie z Chórtowni – Okazjonalnej Męskiej Grupy Wokalnej, którzy wystąpili razem ze swoim instruktorem Mateuszem Obroślakiem.

Przy okazji koncertów licznie zgromadzona publiczność hojnie wspierała zbiórkę WOŚP, uczestnicząc w kiermaszu przygotowanym przez pracownię plastyczną PMDK, na którym można było nabyć ozdobne pudełka, figurki, prace plastyczne i bardzo dobre jabłka. Kiermasz prowadziły w czasie koncertu członkinie Samorządu Wychowanków oraz nauczyciele PMDK. Podczas kwesty na rzecz WOŚP w PMDK udało się zebrać sumę 2054,11  zł.

Materiał: PMDK