Po naukę idą w świat

W lipcu zakończyły się pierwsze rekrutacje na uczelnie wyższe…. Nie rodzime uczelnie, ale Kraków, Warszawa, Toruń, Wrocław, Gdańsk. Młodzi lubartowianie wybierają studia poza Lubelszczyzną, a nawet poza krajem.

Katarzyna Krupa z Lubartowa dostała się na Uniwersytet Warszawski, na filologię angielską. – To najlepsza uczelnia w kraju. Wiem, że zdobędę tam solidne wykształcenie – uważa Kasia, która w przyszłości chciałaby zostać tłumaczem. – Wybór studiów zależy od tego, czy ktoś chce się uczyć, czy nie. A uczelnia ma stworzyć studentowi  jak najdogodniejsze warunki do nauki.

Młodzi wyjeżdżają na studia także za granicę. Patryk Kot z Lubartowa wybrał technologie komputerowe na Liverpool John Moores University (LJMU) w Wielkiej Brytanii. – Zdawałem maturę z matematyki, języka polskiego i angielskiego. Oprócz tego musiałem uzyskać certyfikat IELTS z języka angielskiego. Nie było łatwo dostać się do UK, ale nie żałuję swojej decyzji. Mamy tu bardzo wysoki poziom nauczania, a do studenta podchodzi się indywidualnie – mówi Patryk Kot, który po studiach planuje zostać w Anglii…. więcej czytaj w papierowym wydaniu Lubartowiaka

Kornelia Ramusiewicz, Aleksandra Jędryszka