Po zderzeniu auta wpadły do rowu

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 22.08. do dnia 28.08. na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 18 zdarzeń, w tym 4 pożary oraz 14 miejscowych zagrożeń. W analizowanym okresie doszło do trzech poważnych zdarzeń drogowych związanych z nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu.

W dniu 25.08. o godz. 16:06 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Serniki. Po przybyciu na miejsce zdarzenie stwierdzono, że doszło do zderzenia czołowego samochodu osobowego Suzuki Vitara z Renault Megane. Pojazdami podróżowały łącznie dwie osoby, byli to kierujący, którzy opuścili samochody przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu instalacji elektrycznej w obu pojazdach. Przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego udzielił pomocy osobom poszkodowanym. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy z JRG Lubartów oraz jeden zastęp z OSP Nowa Wola.

W dniu 27.08. o godz. 11:23 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Firlej na skrzyżowaniu Drogi Krajowej Nr 19 z ul. Lubartowską. Samochody marki Citroen Picasso, wskutek zderzenia znalazły się poza jezdnią w przydrożnych rowach. Pierwszy przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej zabezpieczyły miejsce zdarzenia oraz rozpoczęły udzielanie pomocy medycznej osobom poszkodowanym w wypadku. Z uwagi na bezpieczeństwo prowadzonych działań ratowniczych zablokowany został ruch na DK 19 w obu kierunkach. Strażacy odłączyli instalację elektryczną w pojazdach oraz zakręcili zawór instalacji gazowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołów Ratownictwa Medycznego przekazano poszkodowanych pod ich opiekę. Decyzją lekarza wszyscy poszkodowani zakwalifikowani zostali do przewiezienia na badania do szpitali w Lubartowie i Lublinie. W przypadku jednej z osób poszkodowanych konieczny był transport do szpitala za pomocą śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W związku z tym strażacy wyznaczyli i zabezpieczyli miejsce lądowania dla śmigłowca LPR. W wypadku drogowym poszkodowanych zostało 7 osób podróżujących autami, w tym 3 dzieci. W działaniach ratowniczych brały udział trzy zastępy z JRG Lubartów oraz zastępy OSP Firlej, Kamionka, Brzeziny.

W dniu 28.08. po godz. 16 w Lubartowie na skrzyżowaniu DK 19 (obwodnica Miasta Lubartów) z ulicą Kleeberga doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Poruszającego się obwodnicą Opla Astry, z włączającą się do ruchu z ul. Kleeberga Skodą Felicją. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia zastępów ratowniczych, dwie osoby, które podróżowały Oplem Astrą znajdowały się w karetce pogotowia. Czterej mężczyźni jadący Skodą nie odnieśli żadnych obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zabezpieczeniu instalacji elektrycznej i gazowej w uszkodzonych autach.

Z uwagi na obrażenia jednej z poszkodowanych osób na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy wyznaczyli i zabezpieczyli miejsce lądowania dla śmigłowca LPR.

W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Lubartów.

Firlej3Firlej4LubartówLubartów1SernikiSerniki (2)

Firlej1Firlej2