Pobiegnij dla Alicji Baraniak

W niedzielę 8 września odbędzie się VI Lubartowski Półmaraton „Bez granic”.  Zmaganiom uczestników towarzyszył będzie festyn integracyjny z udziałem osób niepełnosprawnych.

Organizatorzy przewidują Bieg integracyjny oraz Bieg malucha. Impreza ma wymiar charytatywny. Uczestnicy pobiegną dla małej mieszkanki powiatu lubartowskiego Alicji Baraniak.
Pobiegnij w VI Lubartowskim Półmaratonie „Bez granic” lub w Szóstce „Bez granic” i pomóż Alicji Baraniak. Dziewczynka ma złożoną wadę serca pod postacią przełożenia wielkich pni tętniczych, ubytku w przegrodzie międzykomorowej oraz atrezji zastawki tętnicy płucnej. Alicja już przeszła zabieg i operację, które miały umożliwić lepsze natlenienie krwi i utrzymanie saturacji na bezpiecznym poziomie, co pozwoli jej urosnąć do momentu, kiedy korekcja wady będzie możliwa. Niestety, po wykonaniu zespolenia doszło do groźnego zwężenia lewej tętnicy płucnej. Dlatego, konieczne okazało się przeprowadzenie jeszcze jednego zabiegu. Pobiegnij dla Alicji i w ten sposób pomóż jej – mówi szef sztabu organizacyjnego imprezy Marcin Socha.
W czasie imprezy odbędą się dwa równoległe biegi: Półmaraton – długość trasy: 21,0975 km i Szóstka bez granic – długość trasy: 6 km – propozycja dla tych, którzy nie czują się na siłach, aby pobiec dłuższą trasę. W półmaratonie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 lat, w biegu na 6 km – osoby, które ukończyły 15. rok życia, za zgodą pisemną rodzica złożoną w punkcie rejestracyjnym. Obydwa biegi wystartują wspólnie o godz. 15.00, a potem się rozdzielą. Informacje, regulamin, rejestracja, lista startowa zamieszczone są na stronach www.lubartowbiega.pl oraz www.alwernia.org.pl.. Uczestnicy obu biegów rejestrują się na stronie https://www.e-gepard.eu. Limit w półmaratonie wynosi 250 miejsc. Na liście startowej znajduje się już ponad 80 osób. Organizatorzy w tym roku przewidują także udział zawodników niepełnosprawnych na wózkach o napędzie bezpośrednim (wózki służące do codziennego poruszania się). Dla nich planowana jest trasa długości 6 kilometrów.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny. Partnerami w organizacji imprezy są: Miasto Lubartów, Stowarzyszenie Grupa Aktywnej Rehabilitacji Rekryteringsgruppen – Region Lubelski, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Niech się Serce Obudzi” im. Jana Pawła II w Lubartowie, Lubartowski Ośrodek Kultury w Lubartowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie.
ig