Pobiegnij dla lubartowskiego biegacza

Trwają przygotowania do VII edycji biegu charytatywnego Pokój i dobro, organizowanego przez Stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny. Impreza odbędzie się w sobotę 22 czerwca.

Bieg jest imprezą charytatywną. Zmaganiom biegaczy towarzyszył będzie trwający w tym samym czasie festyn rodzinny „Kapucynalia 2019”, który ma na celu propagowanie wartości rodzinnych i tworzenie okazji do wspólnego spędzania wolnego czasu. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie międzybłoniaka opłucnej terapią protonową Waldemara Kanadysa. Pan Waldemar to lubartowski biegacz, który sam uczestniczył w biegu „Pokój i dobro” i w ten sposób pomagał innym. Teraz on potrzebuje pomocy biegaczy.
Organizatorzy przygotowują z okazji biegu i festynu wiele atrakcji. W biegu mogą wystartować osoby, które mają ukończone 15 lat. Jedną z klasyfikacji biegowej będą małżeństwa. Dla tych, którzy nie są jeszcze zdecydowani i zastanawiają się, czy dadzą radę przebiec, badzo ważna informacja. Na pokonanie trasy długości 10 kilometrów przewidziano limit godzinę i 20 minut. Czyli można przebiec trasę w rekreacynym tempie. Zapewniamy, że satysfakcja na mecie będzie ogromna. Po pierwsze, z powodu pokonania własnych słabości, a po drugie z przeświadczenia, że wzięliśmy udział w czymś szczególnie ważnym.
I ty możesz pomóc. Przyłącz się do akcji! Przebiegnij DYCHĘ DLA WALDEMARA i pomóż mu lepiej żyć! Lista startowa zawiera już ponad 80 uczestników i codziennie wzrasta o kolejne osoby. Informacje o imprezie zamieszczone są na stronach www.lubartowbiega.pl oraz www.alwernia.org.pl. Zgłoszenia do biegu są przyjmowane poprzez formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie internetowej https://www.e-gepard.eu/show-race/1417
Termin: 22 czerwca 2019 r., godz. 16.00, trasa długości 10 km.
ig