POBIEGNIJ DLA TYMKA MARECZKO

VIII Lubartowski Półmaraton oraz Szóstka „Bez granic”.

W sobotę 11 września odbędzie się VIII Lubartowski Półmaraton „Bez granic”. Organizatorem jest Stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny. Partnerem w organizacji jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Jak każda impreza organizowana przez Alwernię, również półmaraton ma wymiar charytatywny. Uczestnicy pobiegną dla Tymka Mareczko.

Tymek to pięcioletni chłopiec, który ma autoimmunologiczne zapalenie mózgu i zespół pandas. Choroba, której ciężkie objawy stanowią wynik odpowiedzi immunologicznej na jedną lub kilka infekcji bakteryjnych lub wirusowych, które wytwarzają autoimmunologiczne przeciwciała atakujące mózg, stawy a czasem i serce. Najskuteczniejszym ratunkiem dla Tymka jest leczenie wlewami immunoglobuliny. Koszt jednego zabiegu to ponad 26.000 zł. Wlewy należy powtarzać co 6 tygodni, a ilości potrzebnych wlewów nikt nie jest w stanie przewidzieć. Do tego dochodzą kosztowne badania, konsultacje, leki i suplementy. „Cegiełki” wpłacane w formie opłaty startowej przez biegaczy pozwolą na kontynuowanie leczenia i rehabilitacji Tymka.

W czasie imprezy odbędą się dwa równoległe biegi: Półmaraton – długość trasy: 21,0975 km i Szóstka bez granic – długość trasy: 6 km – propozycja dla tych, którzy nie czują się na siłach, aby pobiec dłuższą trasę. W półmaratonie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły lub do końca br. ukończą 18 lat, w biegu na 6 km – osoby, które ukończyły 15 rok życia lub do końca br. ukończą 15 lat. Wszystkie osoby niepełnoletnie będą musiały przedstawić w biurze zawodów zezwolenie od rodziców lub opiekunów prawnych na uczestnictwo w biegu. Obydwa biegi wystartują wspólnie o godz. 16.00. Uczestnicy obu biegów rejestrują się na stronie https://www.e-gepard.eu. W imprezie obowiązuje limit – 250 numerów startowych na obydwa biegi. Na liście startowej półmaratonu znajduje się już ponad 70 osób. Szczegółowe informacje na temat lubartowskich biegów można znaleźć na kanałach informacyjnych stowarzyszenia Alwernia Lubartów.

Warto pobiec w jednym z biegów 11 września w Lubartowie i swoją obecnością na trasie wspomóc osobę potrzebującą naszego wsparcia.

ig