Pociągi na trasie Lubartów – Lublin wstrzymane. Potrzebna naprawa torów

W niedzielę 7 czerwca w godzinach popołudniowych w Ciecierzynie na linii kolejowej nr 30 wykoleił się pociąg towarowy. Pociągi na razie nie wrócą na trasę Lublin – Lubartów. Trzeba będzie naprawić Konieczna torowisko.

Przynajmniej do czwartku mają potrwać prace związane z usuwaniem wykolejonych wagonów oraz naprawą torowiska. Wznowienie ruchu pociągów na linii kolejowej nr 30 pomiędzy Lublinem, a Lubartowem szybko nie wróci. Wczoraj do późnych godzin wieczornych na miejscu pracowali specjaliści, którzy zajmowali się ustalaniem dokładnych przyczyn zdarzenia, jak też szacowaniem szkód.

Pociąg składał się z 41 wagonów typu węglarka, na szczęście były one puste. Z szyn wypadło 15 wagonów, z których część jest uszkodzona i nie będzie możliwe ponowne ustawienie ich na tory. Do tego uszkodzone jest również torowisko. Konieczna więc będzie jego naprawa.

Szlak kolejowy pomiędzy Lublinem, a Lubartowem składa się z jednego toru. Tak więć ruch pociągów został tu całkowicie wstrzymany. Dotyczy to obsługiwanych przez PolRegio połączeń do Lubartowa i Parczewa, a także pociągów Intercity z Lublina do Warszawy. Do tego czasu pasażerowie będą korzystali z zastępczej komunikacji autobusowej. Jeden z pociągów Intercity będzie kursował objazdem przez Pilawę.

Materiał: Lublin112