Początek wiosny z Marszami na Orientację

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie pierwszy dzień kalendarzowej wiosny postanowili przywitać, biorąc udział w Wiosennych Marszach na Orientację.

21 marca po raz siódmy Szkolny Klub Krajoznawczo – Turystyczny „Azymut” zorganizował wiosenny rajd turystyki aktywnej dla uczniów II LO w Lubartowie. W tej przygodzie rozpoczynającej wiosnę wzięło udział aż 80 uczestników. Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele: Katarzyna Płaszczewska i Łukasz Wasyluk. Budowniczym tras i sędzią głównym był absolwent II LO Mateusz Kapitan.

Tym razem uczestnicy maszerowali i podziwiali okolice Lubartowa. Na marsze składał się jeden etap, który na pierwszy rzut oka wydawał się łatwy. Jednak zawodnicy otrzymali dość skąpą mapę, na której znajdowało się tylko 7 małych rycin. Do potwierdzenia uczniowie mieli 7 punktów kontrolnych, a trasa liczyła 4,8 km. Po powrocie z trasy uczestnicy odpoczęli, niecierpliwie czekając na wyniki.

Cztery drużyny nie otrzymały punktów karnych i stanęły w szranki w dogrywce, walcząc o pierwszą lokatę. W ostateczności na podium znalazły się drużyny:

I miejsce: Karolina Mroczek, Aleksandra Dudziak, Dominik Melchior;

II miejsce: Lidia Dybała, Ola Wereszczyńska, Iga Topyła;

III miejsce: Krystian Fil, Natalia Kosior, Ola Krupa, Michał Pióro.

Puchary i medale zostały wręczone przez panią dyrektor II LO – Halinę Zdunek, zaś nagrody przez opiekunów Szkolnego Klubu Krajoznawczo-Turystycznego: Katarzynę Płaszczewską i Łukasza Wasyluka.

Dziękujemy za umożliwienie po raz kolejny udziału w Marszach na Orientację. Komisji za czuwanie nad prawidłowym przebiegiem marszów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Gratulujemy dotarcia na metę i już dziś zapraszamy na Noc Profilaktyki, która odbędzie się w kwietniu na terenie Zawieprzyc i Kijan.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10