Pod pałac dojedziemy z Lipowej

Powiat lubartowski dołoży do inwestycji, którą chce realizować miasto w ramach tzw. schetynówki. Dzięki niej możliwy będzie bezpośredni wjazd i wyjazd pod Pałac Sanguszków z ulicy Lipowej.DSC_8475

Na ostatniej sesji Rady Powiatu radni jednogłośnie podjęli decyzję o zabezpieczeniu środków finansowych na realizacje projektu prowadzonego przez miasto. Chodzi o przebudowę skrzyżowania ulic Słowackiego, Lipowa i Firleja. Ustalono, że powiat ma pokryć 25 procent wartości zadania, na ten cel ma przeznaczyć nie więcej niż 190 tys. zł.

W 2012 roku opracowano koncepcję przebudowy tego skrzyżowania. Uzyskano też wytyczne konserwatorskie dotyczące wykonania zjazdu z ulicy Słowackiego na osi pałacu oraz wykonania fragmentu drogi dojazdowej. Na tej podstawie zlecono opracowanie projektu przebudowy skrzyżowania na odcinku od ulicy Chopina do wjazdu na plebanię parafii św. Anny. Umożliwi on wjazd i wyjazd traktem głównym do Pałacu Sanguszków.

Jak mówi Zofia Gorzel z Urzędu Miasta miasto uzyskało już pozwolenie na budowę. Pierwsze prace mogą ruszyć w przyszłym roku. (KW)