Podsumowali Grand Prix w Szachach, zainaugurowali rozgrywki 2019

W Lubartowskim Ośrodku Kultury 25 stycznia podsumowano całoroczne rozgrywki Grand Prix Lubartowa w Szachach z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości. Szachiści rywalizowali przez rok, w ostatnie piątki miesiąca na dystansach 7 rund. Tegoroczne pojedynki na pierwszych deskach stały na bardzo wysokim poziomie, do końca nie wiadomo było, kto wygra klasyfikacje generalną.

Po rozegraniu 10 turniejów w kategorii seniorów zwyciężył Andrzej Rogoza – 46 pkt., drugi był Hubert Goławski – 45,5 pkt.; trzeci Zbigniew Litwiniec – 36 pkt.; 4. Adrian Matyjaszczyk – 35,5 pkt., 5. Zbigniew Michaluk 35 pkt., 6. Jarosław Dobrzyński – 28 pkt.. Sklasyfikowano 32 seniorów.

W kategorii do lat 18 zwyciężył Wiktor Opolski 26, drugi był Bartosz Walaszek 25,5 pkt., trzeci Rafał Bojczewski 22 pkt. , czwarte miejsce podzielili Mateusz Bojczewski i Jakub Dziewulski – po 21 pkt., szóste miejsce zajął Jakub Tkaczyk – 8 pkt. Sklasyfikowano 28 juniorów. W kategorii kobiet zwyciężyła Agata Michaluk – 29 pkt., druga była Aleksandra Szczerba – 10,5 pkt, trzecia Martyna Meksuła – 8,5 pkt. Puchary, nagrody i literaturę fachową zwycięzcom wręczyła Dyrektor Lubartowskiego Ośrodka Małgorzata Gryglicka – Szczepaniak, która gratulowała wszystkim zwycięzcom. Tuż po podsumowaniu, dała sygnał do startu rozgrywkom nowego sezonu 2019.

Wśród seniorów wygrał z kompletem 7 pkt. Andrzej Rogoza, wśród juniorów do lat 18 Jakub Prokopiuk, wśród kobiet Martyna Meksuła. Organizatorem rozgrywek i sponsorem nagród i pucharów jest Lubartowski Ośrodek Kultury.

W  piątek 1 lutego o godzinie 17:00 nastąpi podsumowanie Szachowej Ligi Młodych Mistrzów za 2018 do lat 7,9, 11 i 13, jak również zainaugurowanie rozgrywek młodzieżowo dziecięcych na  2019 rok.