Podsumowali Lubartowską Ligę Szachową VOLTMAX

W Lubartowskim Ośrodku Kultury w piątek 24 września podsumowano rozgrywki cyklu Lubartowskiej Ligi Szachowej 2021 – 2022 VOLTMAX.

We wręczeniu dyplomów, pucharów i nagród udział wzięli: Marta Nowak- specjalista ds. wdrożeń i marketingu w firmie VOLTMAX, prezes LUKS Lubartów Łukasz Domański, manager LUKS Lubartów Tomasz Drozd oraz sędzia zawodów Piotr Opolski. Fundatorem pucharów oraz nagród w tym roku była firma VOTMAX, która objęła swoim sponsoringiem również rozgrywki 2022/2023.

W tegorocznej edycji sklasyfikowano aż 56 zawodników. Walka o puchary trwała do ostatniego turnieju cyklu. Poniżej wyniki najlepszych szóstek sezonu po rozegraniu 10 turniejów w okresie od września 2021 do czerwca 2022 roku:

SENIORZY:

1. Andrzej Rogoza – 52 pkt;

2. Zbigniew Litwiniec – 39 pkt.

3. Adrian Matyjaszczyk – 34 pkt.

4. Waldemar Piekarski

5. Krzysztof Kos

6. Stanisław Włoch

JUNIORZY do lat 18:

1. Kacper Czuchryta – 42 pkt.

2. Dominik Piekarczyk.; – 32,5 pkt.,

3. Dominik Raczyński – 28,5 pkt.

4. Krystian Kozak

5. Wojciech Monka

6. Oliwier Latek

KOBIETY:

1. Klara Danił 29,5 pkt;

2. Aleksandra Szczerba – 5,5 pkt;

3. Weronika Dajek – 5,5 pkt.;

4. Barbara Piekarczyk

5. Maja Mitura

6. Julia Szczerba.

Zarząd klubu przekazał na ręce Sponsora firmy VOLTMAX pamiątkowe podziękowania oraz pamiątkową koszulkę. Tuż po podsumowaniach sezonu ruszył nowy cykl rozgrywek. Symboliczny start rozgrywek rozpoczęła Marta Nowak. W kategorii senior zwyciężył Andrzej Rogoza, drugi był Adrian Matyjaszczyk, trzeci Zbigniew Litwiniec. W kategorii juniorów do lat 18 zwyciężył Kacper Czuchryta, Dominik Raczyński drugi był , trzeci Franciszek Baran. Wśród pań zwyciężyła Weronika Dajek, Klara Danił była druga , trzecia zaś Aleksandra Szczerba.

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_4724/index.html

Kolejny turniej cyklu zaplanowano w Lubartowskim Ośrodku Kultury już w październiku. Dziękujemy firmie Voltmax za wspieranie lubartowskich szachów, zawodnikom za udział.

LUKS Lubartów