Podsumowali projekt „Czysta energia dla Lubartowa”

Podsumowanie projektu „Czysta energia dla Lubartowa” realizowanego przez miasto miało miejsce 14 grudnia w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

-W ramach projektu zamontowaliśmy 180 instalacji solarnych, 142 instalacje fotowoltaiczne i 40 pieców na biomasę. Miasto Lubartów prowadzi również program dotacji do wymiany pieców węglowych i pomaga mieszkańcom w skorzystaniu z rządowego programu „Czyste Powietrze”. Wszystko to przyczynia się do poprawy czystości powietrza w Lubartowie i zwiększa dbałość o nasze środowisko – mówił podczas spotkania zastępca burmistrza Jakuba Wróblewski.

O zasadach działania zamontowanych z projektu  urządzeń mówili podczas konferencji przedstawiciele firm FLEXIPOWER GROUP Sp. z o.o., Sp. k i Eko-Solar Sp. z o.o.

Piotr Turowski, naczelnik Wydziału Strategii, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych  przypomniał, że miasto na realizację projektu otrzymało prawie 4,3 tys. dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Z tych środków sfinansowane zostało 85 procent wartości zamontowanych instalacji.

Mieszkańcy, którzy skorzystali z dotacji wszelkie problemy związane z funkcjonowaniem  urządzeń mogą zgłaszać za pomocą formularzy serwisowych. Istnieje także możliwość monitorowania zużycia instalacji.

(kw)