PODSUMOWANIE OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO PIŁKARZY LEWARTU

Z wiadomych przyczyn piłkarze Lewartu Lubartów nie rozpoczęli rundy wiosennej w lubelskiej IV lidze. Wszystkie rozgrywki organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej zostały odwołane do 26 kwietnia. Czekając na dalszy rozwój wydarzeń zamieszczamy podsumowanie okresu przygotowawczego w wykonaniu podopiecznych trenera Tomasza Bednaruka.

Podczas zimowej przerwy nasi piłkarze przygotowywali się w Lubartowie na obiektach MOSiR. Z pierwszą drużyną trenowała najzdolniejsza młodzież. W seniorskich zajęciach uczestniczyli: Michał Białek, Wiktor Misiak, Konrad Kozieł (wszyscy rocznik 2001) oraz Krzysztof Stefański i Mateusz Bednarczyk (obaj z rocznika 2004). Wszystkie sparingi zostały rozegrane w Lubartowie na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Jeżeli chodzi o sprawy personalne, to do zespołu dołączyło trzech piłkarzy, którzy ostatnio występowali w Wiśle Puławy – Konrad Szczotka (urodzony w 1995 roku), Krystian Żelisko (rocznik 1999) i Arkadiusz Maksymiuk (urodzony w 1992 roku). Zawodnikiem Lewartu zostanie też najprawdopodobniej Jakub Buczek. Jest to młodzieżowiec Motoru Lublin, który rundę jesienną spędził na wypożyczeniu w Hetmanie Zamość. Władze Lewartu chcą też pozyskać jeszcze jednego młodego zawodnika. Osiągnięto porozumienie z nim i jego klubem, jednak umowa nie została podpisana. Dotychczas z lubartowskim klubem nie pożegnał się nikt z kadry z rundy jesiennej.

Przygotowując się do wiosennych spotkań w lubelskiej IV lidze, piłkarze Lewartu Lubartów rozegrali sześć sparingów – 4 wygrali i 2 przegrali; bramki: 20 – 7. Gole zdobyli: Konrad Szczotka i Krystian Żelisko – po 3, Michał Budzyński, Grzegorz Fularski i Arkadiusz Maksymiuk – po 2, Hubert Kotowicz, Wojciech Majewski, Filip Michałów, Łukasz Najda, Konrad Nowak, Patryk Pokrywka, Dawid Pożak – po 1 oraz bramka samobójcza.

Wyniki spotkań kontrolnych:

Lewart Lubartów – POM Iskra Piotrowice 6:0

Lewart Lubartów – Świdniczanka Świdnik 4:2

Lewart Lubartów – Avia Świdnik 1:3

Lewart Lubartów – Granit Bychawa 1:2

Lewart Lubartów – Sparta Rejowiec Fabryczny 4:0

Lewart Lubartów – Łada 1945 Biłgoraj 4:0

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź