Podsumowanie Półmaratonu Lubartowskiego

Niedzielne popołudnie po raz kolejny zgromadziło w centrum naszego miasta tłum osób, które postanowiły zrobić coś dla drugiego człowieka. Tym „drugim człowiekiem” i bohaterem dnia był oczywiście Kuba, a celem zbiórki w ramach imprezy była proteza ręki. Jak wygląda podsumowanie Półmaratonu?

Letnie słońce i wysoka temperatura nie pokonały naszych zawodników! Na linii startu stawiło się aż 248 uczestników i wszyscy ukończyli bieg, czego serdecznie im gratulujemy. Poniżej przedstawiamy nazwiska nagrodzonych zawodników z uwzględnieniem ich kategorii.

Kategoria OPEN Kobiety

 1. Olga Zarzeczna (Lublin)

 2. Ewa Furmanik (Świerże)

 3. Magdalena Gajek (Lublin)

Kategoria OPEN Mężczyźni

 1. Bartosz Ceberak (Lubartów)

 2. Mirosław Ożóg (Chełm)

 3. Maciej Bujak (Lublin)

Kategoria Lubartów Kobiety

 1. Katarzyna Iwaniuk-Mroczek

 2. Agnieszka Misztal

 3. Magdalena Tkaczyk

 4. Monika Jarosz

 5. Sylwia Kubik

 6. Elżbieta Michalak

Kategoria Lubartów Mężczyźni

 1. Bartosz Ceberak

 2. Jakub Śwircz

 3. Łukasz Rusinek

 4. Łukasz Topyła

 5. Adam Szyszka

 6. Sławomir Bartoń

Kategoria K18 – Katarzyna Iwaniuk-Mroczek

Kategoria M18 – Jakub Śwircz

Kategoria K30 – Jagoda Penkala

Kategoria M30 – Marek Kawiak

Kategoria K40 – Małgorzata Grzenia

Kategoria M40 – Bogdan Budzyński

Kategoria K50 – Małgorzata Domaradzka

Kategoria M50 – Krzysztof Majewski

Kategoria M60 – Wojciech Wenerski

Przypominamy, że oprócz biegu głównego odbyły się również dwa inne: Bieg Malucha oraz Bieg Integracyjny. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

III edycja Półmaratonu Lubartowskiego po raz kolejny pokazała, jak bardzo mieszkańcy naszego miasta oraz biegacze z różnych zakątków Polski potrafią zjednoczyć się dla słusznej sprawy. Lubartów potrafi skutecznie pomagać, świetnie się przy tym bawiąc! Organizatorzy – Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Niech się serce obudzi” oraz Stowarzyszenie Alwernia, pragną za to serdecznie podziękować wszystkim tym, bez których organizacja i przeprowadzenie imprezy nie byłyby możliwe, a są to:

Pan Burmistrz Janusz Bodziacki, Pan Jerzy Zbiciak, Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. KEN w Lubartowie, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Lubartowie na czele z Prezesem Panem Tomaszem Marzędą, Centrum Dystrybucyjne Biedronka w Lubartowie, Gaspol, PEC Lubartów, Intergraf, MD Medica za transport medyczny, przedstawiciele Straży Pożarnej oraz Policji, OSP z Annoboru, Wólki Rokickiej, Brzezin i Sernik, LOK – za udostępnienie lokalu, Voice Tech, Pan Jacek Bednarski, Zespół Szkół w Ostrowie Lubelskim, Piekarnia Szczygiełek, Pan Andrzej Skrzypiec, Pan Paweł Skrzypiec, Pan Piotr Matyjaszczyk, Pan Marek Osior, Pan Marcin Pankowski i MP Grafix, Ania Knefel, Szkoła Podstawowa nr 4, Siwek Trans, pizzeria Primo, Firma Rachoń, Rec Life oraz media lokalne, Lubartowska Grupa Rowerowa TSR, która towarzyszyła biegnącym na trasie i dbała o ich nawodnienie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kocku – za upominki samodzielnie wykonane przez osoby niepełnosprawne, wręczone uczestnikom Półmaratonu, Harcerze z ZHR Lubartowska Drużyna Huragan, a także ogromna rzesza wolontariuszy, którzy uczestniczyli zarówno w przygotowaniach i organizacji, jak i przeprowadzeniu imprezy, zarówno na placu, jak i na trasie biegu. Raz jeszcze serdeczne dzięki!

Współorganizatorami imprezy byli PGK, LOK oraz Gimnazjum nr 1 im. KEN w Lubartowie.

Alwernia

polmaraton-podziekowanie