Podsumowanie rodzinnych rajdów rowerowych

W sobotę 8 października odbył się ostatni w tym sezonie, VII rajd z cyklu „Aktywna i sportowa rodzina”. Uczestnicy pojechali do Kozłówki. Jesienna aura dopisała, obdarzając fantastyczną pogodą na rowerową wycieczkę. Można było zwiedzić wnętrza Pałacu Zamoyskich oraz park w jesiennej odsłonie. Po południu rowerzyści wrócili do Lubartowa. Na boisku przy ulicy Parkowej odbyło się podsumowanie cyklu całorocznych rajdów oraz rodzinny piknik z ogniskiem, zabawami i dmuchańcem nie tylko dla najmłodszych.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz „Aktywny Lubartów” Stowarzyszenie Wspierające Sport i Rekreację byli w tym roku organizatorami imprezy „Rodzinny Rajd Rowerowy – Poznajemy Nasz Region”. Rajdy skierowane były do bardzo szerokiego grona, tych najmłodszych i tych starszych, każdy był mile widziany. Udział w rajdach był bezpłatny, dla wszystkich przewidziany był posiłek, a w czasie każdego etapu zapewnione były animacje z upominkami i nagrodami. Podczas podsumowania uczestnicy otrzymali na pamiątkę dyplomy i okolicznościowe koszulki.

– Od maja do października odbyło się 7 etapów, w których uczestniczyło ponad 300 osób. Trasy, którymi przemieszczali się uczestnicy liczyły od 20 do 60 km. Łączna długość przejechanych odcinków podczas 7 etapów to ponad 200 km. Rajdy odbyły się dzięki niezawodnym partnerom i przy ich dużym wsparciu finansowym. W imieniu organizatorów podziękowania dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Miasta Lubartów i Powiatu Lubartowskiego. Dziękuję tym, którzy wsparli nas organizacyjnie: Art Fit Ola Berger, Janusz Pożak i ekipa z Komitetu Organizacyjnego Święta Roweru, Nadleśnictwo Lubartów. Szczególne podziękowania dla całej ekipy MKTR Relaks w Lubartowie na czele z prezesem Bogdanem Mileszczykiem. Dziękujemy za doświadczenie, urozmaicenie i bardzo miłe towarzystwo. Wielkie podziękowania dla naszego niestrudzonego wolontariusza Jakuba Krupki. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną jazdę – powiedziała podczas podsumowania dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Aneta Symbor.

ig