Podsumowanie roku 2023 w KS Workout

KS Workout podsumował swoją działalność za 2023 rok. Klub pracował nad podniesieniem sprawności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz popularyzacją i kreowaniem kierunku rozwoju sportów walki w regionie.

Nieodłącznym elementem sportu jest rywalizacja i ciągłe dążenie do doskonałości, czego potwierdzeniem była aktywność klubowiczów, którzy wystartowali w rekordowej liczbie dyscyplin (BJJ, BJJ NoGI, boks, judo, kickboxing, MMA, pankration i sambo).

Dla jednych był to rok debiutów, dla innych kolejny rok startów, zakończonych świetnymi zwycięstwami, ale też przegranymi walkami, z których wspólnie wyciągane były wnioski. Zawodnicy wielokrotnie stawali na podium zawodów różnej rangi, m.in. podczas Mistrzostw Polski ALMMA, Mistrzostw Europy ALMMA, Dziecięcych Mistrzostw Polski BJJ/NoGi, Otwartych Mistrzostw Polski Sambo, zdobywając również tytuły mistrzowskie.

Poza startami w imprezach amatorskich, KS Workout brał udział w galach MCF 8 i MCF 9, tocząc pojedynki półzawodowe, będące kolejnym etapem rozwoju dla zawodników.

Kontynuowana była również współpraca ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Lubartowie, regularnie organizowano treningi ogólnorozwojowe, zakończone uroczystą dekoracją.

Chętnie uczestniczył zespół KS Workout w seminariach, odwiedzał inne kluby, ale też była okazja gościć zawodników różnych klubów podczas organizowanych przez regularnie sparingów i pomagając w przygotowaniach do walk.

W murach szkoły RCEZ w Lubartowie KS Workout zaprezentował lekcje boksu. Wraz ze społecznością szkoły przy tanecznych krokach zumby świętowano Dzień Kobiet. Dzięki współpracy z Izą Tomasiak powstała strefa GYM.

Zespół KS Workout dziękuje wszystkim klubowiczom oraz osobom prywatnym i firmom za wsparcie w rozwoju i dostrzeganie pasji, z jaką tworzony jest Klub Sportowy Workout.

opr. Red.