Podsumowanie rundy jesiennej piłkarzy Lewartu Lubartów

Piłkarze Lewartu Lubartów po części jesiennej rozgrywek lubelskiej IV ligi zajmują w osiemnastozespołowej tabeli trzecie miejsce. Lubartowianie zdobyli 39 punktów i tracą do lidera i wicelidera zaledwie po punkcie.

To była bardzo udana część sezonu w wykonaniu podopiecznych Grzegorza Białka. W przerwie między sezonami w kadrze zespołu doszło do kilku istotnych zmian personalnych. Do zespołu doszli m.in. Oskar Gede, Bartłomiej Wolski, Sebastian Plesz, Paweł Myśliwiecki i stali się podstawowymi zawodnikami. Szczególnie dał się zapamiętać Myśliwiecki, który strzelił aż 17 bramek. Gole zdobywał w 11 spotkaniach, a dwa razy zapisał na swoim koncie „hat-trika”. Do czterech wymienionych wcześniej piłkarzy dodajemy Damiana Podleśnego, Jakuba Niewęgłowskiego, Łukasza Najdę, Kamila Zielińskiego, Wojciecha Majewskiego, Aleksa Aftykę, Filipa Michałówa, Dawida Iskierkę i mamy grupę wybrańców, z których w największym wymiarze czasowym korzystał sztab „biało-niebieskich”. Lewart z 17 spotkań aż 12 wygrał. Zanotował serię 8 spotkań bez porażki, w tym było 7 zwycięstw. Z danych statystycznych warto odnotować, że aż 9 spotkań lubartowianie zagrali na zero z tyłu, czyli nie stracili bramki. Zaledwie w 2 meczach nie strzelili bramki. Stracili najmniej bramek w lidze – zaledwie 13 w 17 spotkaniach. Tak udana pierwsza część sezonu stawia Lewart wśród kandydatów do wiosennego awansu do III ligi. Czy w Lubartowie jest atmosfera, a przede wszystkim są finanse na wyższą klasę rozgrywkową? O tym zapewne przekonamy się za kilka miesięcy. Już teraz wiadomo, że po krótkiej przerwie do zespołu na drugą część rozgrywek powraca Krystian Żelisko. Jeżeli nie będzie odejść z zespołu, to już nawet ten jeden piłkarz dodatkowo będzie dużym wzmocnieniem Lewartu.

W rundzie jesiennej sezonu 2023/2024 Lewart rozegrał 17 spotkań, odnotowując: 12 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki, bramki 36-13. Na własnym boisku 10 spotkań – 7 zwycięstw, 2 remisy i porażka, bramki 18-8. Na wyjazdach 7 spotkań – 5 zwycięstw, remis i porażka, bramki 18-5.

Strzelcy bramek:

17 – Paweł Myśliwiecki

7 – Kamil Zieliński

4 – Łukasz Najda

3 – Aleks Aftyka

2 – Bartłomiej Wolski

1 – Oskar Gede, Sylwester Parada, Kacper Sulowski

Zagrali w rundzie jesiennej:

W barwach Lewartu wystąpiło 22 zawodników. Sześciu zagrało we wszystkich 17 spotkaniach, ale tylko trzech (Oskar Gede, Jakub Niewęgłowski i Damian Podleśny) wystąpiło we wszystkich w pełnym wymiarze czasowym.

17 – Oskar Gede, Paweł Myśliwiecki, Łukasz Najda, Jakub Niewęgłowski, Damian Podleśny, Bartłomiej Wolski

16 – Dawid Iskierka, Kacper Sulowski, Kamil Zieliński

15 – Aleks Aftyka, Wojciech Majewski, Sebastian Plesz

14 – Aleksander Pęksa, Tomasz Urban

13 – Bartosz Duda, Sylwester Parada

12 – Filip Michałów

6 – Adrian Pikul

3 – Dorian Paluch

2 – Mateusz Ciechański

1 – Filip Raczkowski, Krystian Żelisko

Tekst i fot. Ireneusz Góźdź